Łatwa wygrana PSG; dublet Neymara

Autor: Karol Brandt | 16.12.2017 18:53 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

„Paryżanie” pokonali „Czerwono-Czarnych”, a wynik rywalizacji już w 4. minucie otworzył były zawodnik Barcelony, Neymar.

Punktualnie o godzinie 17:00 rozpoczął się mecz z udziałem Stade Rennais i Paris Saint-Germain. Kibice wicemistrzów Francji liczyli na wysokie zwycięstwo, a początek meczu mógł zwiastować pogrom.

Już w 4. minucie wynik spotkania otworzył Neymar, któremu piłkę na pustą bramkę wyłożył Kylian Mbappé. Kilkanaście minut później oglądaliśmy niemal kopię akcji z czwartej minuty. Jednak tym razem role się odwróciły i to Neymar podawał, a Mbappé strzelał.

Pod koniec pierwszej połowy trzy okazje bramkowe zmarnował Edinson Cavani, który nie mógł się dziś wstrzelić. Tym samym do przerwy „Paryżanie” prowadzili 2:0.

W 53. minucie gospodarze wywalczyli rzut wolny, a chwilę potem w słupek trafił Joris Gnagnon. Wówczas do bezpańskiej piłki dobiegł Firmnin Mubele Ndombe i strzelił bramkę kontaktową. Dziesięć minut później za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Benjamin Andre, co oznaczało, że „Czerwono-Czarni” musieli grać w „dziesiątkę”.

W 74. minucie na boisku pojawił się dawno nieoglądany Thiago Motta, który zmienił Juliana Draxlera. Kilkadziesiąt sekund później prowadzenie dla gości podwyższył Edinson Cavani. Urugwajczyk przelobował bramkarza! Nim miejscowi zdążyli się otrząsnąć po stracie gola, kolejne trafienie zaliczył Neymar.

W 89. siły się wyrównały, gdy drugą żółtą kartkę obejrzał Presnel Kimpembe. Młody Francuz dopuścił się faulu w polu karnym, jednak „jedenastki” nie wykorzystał Wahbi Khazri.

Stade Rennais – Paris Saint-Germain 1:4 (0:2) Ndombe 53’ – Neymar 4’, 77’, Mbappé 17’, Cavani 75’