KMŚ: Ronaldo trafił z wolnego! Real zgarnął trofeum

Autor: Karol Brandt | 16.12.2017 19:50 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

„Królewscy” sięgnęli po kolejny tytuł. Gola na wagę trzech punktów strzelił zdobywca Złotej Piłki za rok 2017, Cristiano Ronaldo.

Real Madryt rozgrywał dziś ostatni mecz tegorocznych klubowych mistrzostw świata. W finale madrytyczycy zmierzyli się z zawodnikami Grêmio FBPA. Faworytem tej konfrontacji był zdobywca Pucharu Europy.

Oba zespoły na boisko w Abu Zabi wyprowadził meksykański arbiter, César Ramos Palazuelos. Niestety, w pierwszej połowie oglądaliśmy niezbyt ciekawe zawody. To, co warte uwagi to przewaga w posiadaniu piłki graczy Realu Madryt. Jednak żadna ze stron nie stworzyła sobie żadnej dogodnej okazji do strzelenia gola.

Po zmianie stron nie zaobserwowaliśmy zmian personalnych ani w zespole z Hiszpanii, ani w ekipie z Brazylii. W 53. minucie Cristiano Ronaldo wywalczył rzut wolny, a chwilę potem gola strzelił sam poszkodowany, który znalazł lukę w murze.

Kilka minut później Portugalczyk cieszył się z kolejnego trafienia, lecz bramka nie została uznany, gdyż asystujący Ronaldo, Benzema, przebywał na pozycji spalonej.

W kolejnych minutach opiekun Grêmio FBPA, Renato Gaúcho, starał się reagować na wynik spotkania i wprowadził na plac gry m.in. Evertona. W 82. minucie do pozycji strzeleckiej w polu karnym doszedł Cristiano Ronaldo, lecz Marcelo Grohe był na posterunku. Brazylijski golkiper nie miał czasu na wytchnienie i niecałą minutę później musiał interweniować po strzale Garetha Bale’a.

Real Madryt – Grêmio FBPA 1:0 (1:0) C. Ronaldo 54’

• Transferowe podsumowanie dnia #13

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem poznaliśmy nowe cele transferowe Chelsea, jak również oferty za piłkarzy Barcelony.

Za nami kolejny, pasjonujący dzień zakupowego szaleństwa. Tym razem szczególną dawkę doniesień transferowych otrzymali kibice Chelsea. Poznaliśmy także nazwisko bramkarza, który zwolnił miejsce w zespole Liverpoolu dla Alissona Beckera.

Za nami kolejny, pasjonujący dzień transferowego szaleństwa. Tym razem sprawcami całego zamieszania byli bramkarze, szczególnie Thibaut Courtois, który jest o krok od powrotu do Madrytu.

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy listę graczy znajdujących się na wylocie z Barcelony, nowe doniesienia o poczynaniach transferowych Realu, a także oficjalne odejście Daleya Blinda z Manchesteru United.

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Bezsprzecznie największym wydarzeniem była prezentacja Cristiano Ronaldo w barwach „Starej Damy”.