Wysoka wygrana Liverpoolu w delegacji

Autor: Michał Nowacki | 17.12.2017 19:20 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Liverpool nie dał żadnych szans Bournemouth i wygrał 4:0 w delegacji. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Philippe Coutinho, Dejan Lovren, Mohamed Salah i Roberto Firmino.

W 11. minucie Philippe Coutinho bił rzut wolny, ale przymierzył tylko w prawy słupek. W 20. minucie Brazylijczyk był jednak bezbłędny i przeprowadził solową akcję, którą zakończył golem. Sześć minut później było 2:0. Roberto Firmino posłał piłkę w pole karne, zaś najwyżej do futbolówki wyskoczył Dejan Lovren i głową podwyższył prowadzenie.

W 38. minucie Jermain Defoe zabrał piłkę przeciwnikowi i oddał strzał, ale piłka odbiła się tylko od lewego słupka. W 44. minucie Mohamad Salah na lewym skrzydle minął rywala, wbiegł w pole karne i uderzył na bramkę. Asmir Begović po raz kolejny musiał wyjmować piłkę z siatki.

W 59. minucie Alex Oxlade-Chamberlain był bliski szczęścia, ale zabrakło mu precyzji. W 66. minucie asystę zaliczył Philippe Coutinho, który podał piłkę do Roberto Firmino, a ten z kilku metrów głową umieścił ją w siatce. Więcej goli już nie padło, a Liverpool FC odniósł przekonywujące zwycięstwo.

AFC Bournemouth – Liverpool FC 0:4 (0:3) Coutinho 20', Lovren 26', Salah 44', Firmino 66'