Słupki i poprzeczki nie sprzyjały gospodarzom. Dublety Suareza i Paulinho poprowadziły Barcę do triumfu

Autor: Kacper Chwedoruk | 17.12.2017 22:53 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

FC Barcelona bardzo spokojnie skompletowała komplet punktów w spotkaniu z Deportivo La Coruna. Katalończycy, chociaż mieli mnóstwo pecha, to odprawili rywala z kwitkiem.

Od pierwszego gwizdka arbitra, "Duma Katalonii" przejęła zdecydowaną kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Barcelona raz za razem atakowała i już w 6. minucie Paco Alcacer pokonał golkipera przeciwnika, jednak sędziowie odgwizdali spalonego.

Następnym razem już Martinez musiał wyjmować futbolówkę z siatki. Kapitalnym zagraniem popisał się Anders Iniesta. Jego zagranie trafiło do Lionela Messiego, który podał do Luisa Suareza. Urugwajczyk, z okolic piątego metra, mając przed sobą pustą bramkę otworzył wynik spotkania.

Tuż przed przerwą ponownie dał znać o sobie Argentyńczyk. Gwiazdor z Ameryki Południowej strzałem z daleka był bliski podwyższenia prowadzenia, ale na jego drodze stanął słupek. Jego uderzenie dobił Paulinho.

Po zmianie stron, dominacja lidera La Liga była jeszcze większa, niż w pierwszej połowie. Blaugrana jeszcze dwukrotnie skarciła przyjezdnych. Chwilę po wznowieniu drugiej części, ponownie Suarez wpisał się na listę strzelców. Tym razem wykorzystał idealne podanie od Sergiego Roberto.

Kwadrans przed ostatnim gwizdkiem, kapitalną akcję Barcelony zakończył Paulinho. Brazylijczyk po raz drugi skierował futbolówkę do siatki po odbiciu jej od słupka.

W całym meczu, podopieczni Ernesto Valverde obili obramowanie bramki Deportivo aż sześciokrotnie (5 razy słupek, raz poprzeczka). W międzyczasie, Messi zmarnował rzut karny. Dominacja Katalończyków nawet przez chwilę nie podlegała dyskusji. Porażka czterema golami była najmniejszym możliwym wymiarem kary dla przyjezdnych.

FC Barcelona – Deportivo La Coruna 4:0 (2:0) Suarez 29', 47', Paulinho 41', 75'