Maritimo ułatwiło życie Porto. "Smoki" z kolejnym zwycięstwem

Autor: Kacper Chwedoruk | 19.12.2017 00:05 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W spotkaniu kończącym 15 serię gier, FC Porto mierzyło się z Maritimo. Rywalizujący w fazie pucharowej Ligi Mistrzów zespół odniósł już dwunaste ligowe zwycięstwo.

Gospodarze szybko narzucili swoje warunki gry i przycisnęli rywala. FC Porto jak najszybciej chciało rozpocząć strzelanie i zapewnić sobie spokojny wieczór. Podopieczni Sergio Conceicao objęli prowadzenie po stałym fragmencie gry.

Radość ich jednak nie trwała zbyt długo. Niecałe dziesięć minut później goście niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. Najpierw "Smoki" uratował golkiper, ale akcja została kontynuowana, a skutecznym uderzeniem zakończył ją Pacheco.

Wydawało się, że ten gol znacznie utrudni zwycięstwo dla gospodarzy. Tak też było do 40. minuty. Wówczas fatalnie zachował się Gamboa. Obejrzał on drugą żółtą kartkę w odstępie trzech minut i zdecydowanie utrudnił swoim kolegom grę w tym meczu.

Porto bardzo szybko wykorzystało swoją przewagę. Już w doliczonym czasie pierwszej części Marega wyprowadził klub z Estadio do Dragao na prowadzenie. Prowadzenie, którego gospodarze nie oddali już do końca spotkania.

Po przerwie, ponownie dał znać o sobie Marega. Napastnik tym razem świetnie zastawił się przed rywalem i spokojnie umieścił piłkę w siatce. Więcej emocji w tym meczu nie było, a FC Porto zrównało się punktami ze Sportingiem Lizbona, obejmując przewodnictwo w ligowej tabeli, dzięki lepszemu bilansowi bramek.

FC Porto – CS Maritimo 3:1 (2:1) Reyes 19', Marega 45'+1', 78' – Pacheco 26'