EFL Cup: Vardy zapewnił dogrywkę, ale w serii "jedenastek" chybił! Manchester City w półfinale

Autor: Kacper Chwedoruk | 19.12.2017 23:43 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester City został drugim, obok Arsenalu, półfinalistą Pucharu Ligi Angielskiej. Podopieczni Josepa Guardioli drugi raz z rzędu okazali się lepsi od rywala w serii "jedenastek". Tym razem wyeliminowali w ten sposób Leicester City.

"Obywatele" spotkanie rozpoczęli niezwykle obiecująco. Manchester atakował raz za razem i kilkukrotnie był bliski objęcia prowadzenia. Gospodarze wybijali piłkę zmierzającą do pustej bramki albo ratował ich Hamer. Przyjezdni strzelać zaczęli w 26. minucie spotkania. Wówczas fenomenalną akcję przeprowadził Ilkay Gundogan. Reprezentant Niemiec wyłożył futbolówkę dla Bernardo Silvy, a ten z zimną krwią posłał ją do siatki.

Od tego momentu, "The Citizens" bardzo łatwo utrzymywali się przy piłce, a Leicester miało wielkie problemy ze stwarzanie sobie sytuacji podbramkowych. Wydawało się, że spotkanie zakończy się spokojnym triumfem zawodników Josepa Guardioli, ale w siódmej minucie doliczonego czasu skomplikowali sobie życie.

W polu karnym Kyle Walker faulował Graya. Rzut karny pewnie na gola zamienił Jamie Vardy i oczekiwaliśmy na dogrywkę. W dodatkowym czasie żadna z drużyn nie miała zdecydowanej przewagi. Próby Zinchenki, Yayi Toure, Vardy'ego czy Mahreza nie zakończyły się bramkami, więc przyszedł czas na serię "jedenastek".

W tej rywalizacji Manchester miał zdecydowaną przewagę w postaci Claudio Bravo. Chilijczyk ponownie okazał się lepszy w tym elemencie od swojego rywala i wprowadził klub z Etihad Stadium do półfinału EFL Cup.

Leicester City – Manchester City 1:1 (0:1, 1:1, 1:1) k. 3:4 B. Silva 26' – Vardy 90+7' (k.)