Coppa Italia: Rzymianie odprawieni z kwitkiem; występ Skorupskiego

Autor: Karol Brandt | 20.12.2017 19:29 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W jednym ze spotkań 1/8 finału Pucharu Włoch „Wilki” rywalizowały z „Bykami”. Tym razem zwycięsko z tego pojedynku wyszli przyjezdni, którzy konsekwentnie realizowali założenia taktyczne, kreując sobie kilka okazji strzeleckich.

Dzisiejszego wieczoru AS Roma podejmowała Torino FC. Oba zespoły spotkały się ze sobą w 1/8 finału Pucharu Włoch. Opiekun rzymian postanowił dać szanse wielu rezerwowym i jak się okazało później, było to złe posunięcie.

W pierwszej połowie najgroźniejszy był defensor „Byków”, Lorenzo De Silvestri. 29-latek w 23. minucie główkował na bramkę Łukasza Skorupskiego, lecz Polak świetnie interweniował i nie dopuścił do straty gola. W 31. minucie swoich szans z dystansu spróbował Stephan El Shaarawy, a piłka trafiła w poprzeczkę!

W 39. minucie strzał Belottiego dobił wspomniany De Silverstri i Torino FC prowadziło 1:0. Więcej goli nie padło.

Po zmianie stron oba zespoły długo nie mogły wykreować sobie dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Zmieniło się to w 64. minucie, gdy strzał z bliska oddał Diego Perotti, a genialną paradą popisał się Vanja Milinković-Savić. Chwilę potem Patrik Schick złapał się za głowę, gdy piłka po jego uderzeniu trafiła w prawy słupek.

W 73. minucie goście prowadzili już 2:0. W tej sytuacji centrę z boku boiska odebrał Simone Edera i pokonał Łukasza Skorupskiego. W 77. minucie w polu karnym przewinił Emiliano Moretti, a do „jedenastki” podszedł Edin Dżeko, lecz uderzył na tyle słabo, że piłka wylądował w rękawicach golkipera.

W 85. minucie nadzieję „Wilkom” dał Patrik Schick. Czech huknął w prawy dolny róg bramki, poza zasięgiem Vanji Milinkovicia-Savicia. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, swoją szansę zaprzepaścił Edin Dżeko, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Pomimo doliczonego czasu gry, wynik nie uległ już zmianie i to „Byki” zagrają dalej.

AS Roma – Torino FC 1:2 (0:1) Schick 85’ – De Silvestri 39’, Edera 73’