Kolejna ofiara PSG. Caen poległo na Parc des Princes

Autor: Kacper Chwedoruk | 20.12.2017 22:50 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Klub ze stolicy Francji zanotował pewne zwycięstwo w ligowym starciu z SM Caen. Podopieczni Unaia Emery'ego dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty.

"Paryżanie" szybko zepchnęli rywala do obrony. Od pierwszych minut ich przewaga była duża, ale mieli oni problem ze sforsowaniem defensywy rywala. Udało się to za sprawą fantastycznego strzału Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk pięknym strzałem wykończył indywidualną szarżę Kyliana Mbappe.

PSG dopiero po przerwie bardziej się rozkręciło. Ponownie decydująca okazała się solowa akcja, którą tym razem przeprowadził Lo Celso. Wyłożył on futbolówkę jak na tacy Mbappe. Młody Francuz spokojnie pokonał bezradnego golkipera gości i już wtedy przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny.

W końcówce jeszcze swoje trafienie dorzucił Yuri Berchiche. Dla gości na otarcie łez w ostatniej minucie podstawowego czasu gry Ivan Santini wykorzystał rzut karny. Goście polegli na Parc des Princes, ale nie mają się czego wstydzić, bowiem PSG zaaplikowało im zaledwie trzy gole.

Paris Saint-Germain – SM Caen 3:1 (1:0) Cavani 21', Mbappe 57', Berchiche 81' – Santini 90' (k.)