DFB Pokal: BVB za słabe na Bayern; „Gwiazda Południa” w kolejnej rundzie!

Autor: Karol Brandt | 20.12.2017 22:37 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

To nie mogło się inaczej skończyć. „Bawarczycy” byli dziś zdecydowanie lepsi, co udowodnili, wielokrotnie zamykając dortmundczyków na ich połowie. Walka i nieustępliwość jest tym, co definiuje obecny Bayern Monachium. Kibice zgromadzeni dziś na Allianz Arenie obejrzeli kapitalne zawody, szczególnie w drugiej odsłonie gry.

W 1/8 finału trafiły na siebie tuzy niemieckiej piłki. Bayern Monachium gościł u siebie Borussię Dortmund. W tym spotkaniu zagrać nie mógł najskuteczniejszy piłkarz przyjezdnych, Pierre-Emerick Aubameyang.

Od pierwszej minuty gospodarze zepchnęli rywali pod ich pole karne, skąd starali się przedrzeć przez defensywę BVB. Już w 3. minucie bliski powodzenia był Arturo Vidal, który oddał strzał, a futbolówka odbiła się od poprzeczki.

W 17. minucie dośrodkowanie Jamesa wylądowało na głowie Niklasa Sülego, a piłka po raz kolejny trafiła w aluminium. Wówczas dopadł do niej Jérôme Boateng i umieścił w siatce. W 36. minucie Andrij Jarmołenko już widział futbolówkę zmierzającą do bramki, gdy w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił ją Jérôme Boateng.

W 40. minucie świetną, dwójkową akcję przeprowadzili Lewandowski i Müller. Ostatecznie podawał Polak, a strzelał wychowanek Bayernu Monachium. Zatem do przerwy mistrzowie Niemiec prowadzili 2:0.

W drugiej połowie szalenie groźny był Thomas Müller, który oddał dwa kąśliwe strzały, lecz w obu przypadkach Roman Bürki interweniował bez zarzutu. W 77. minucie gola kontaktowego strzelił Andrij Jarmołenko, który przełamał rękawice Svena Ulreicha. Ukraińcowi asystował Shinji Kagawa.

Pod koniec regulaminowego czasu gry, gospodarze odpuścili pole rywalom i skupili się na grze z kontry, lecz więcej goli nie oglądaliśmy.

Bayern Monachium – Borussia Dortmund 2:1 (2:0) Boateng 12’, Müller 40’ – Kagawa 77’

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Polska, Borussia Dortmund, Shinji Kagawa, Franck Ribery, James Rodriguez, Robert Lewandowski, Thomas Muller, Jerome Boateng, DFB-Pokal