Coppa Italia: Argentyński duet zapewnił Juventusowi awans

Autor: Karol Brandt | 20.12.2017 22:47 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 1/8 finału Pucharu Włoch Juventus nie dał szans rywalom. O gole zadbali piłkarze z Argentyny.

Dzisiaj Juventus FC rywalizował w Pucharze Włoch. Rywalem „Starej Damy” byli piłkarze Genoi. Trener turyńczyków przeprowadził kilka zmian względem ostatniej kolejki ligowej.

Pomimo tego gospodarze nie mieli problemów ze zdominowanie swoich przeciwników. Już w 25. minucie Douglas Costa starał się strzelić gola, lecz na drodze piłki zmierzającej do bramki stanął Eugenio Lamanna i wynik się nie zmienił.

W 41. minucie Federico Bernardeschi oddał strzał z rzutu wolnego, a bramkarz fantastycznie pofrunął i sparował piłkę na rzut rożny. Chwilę potem „Stara Dama” otworzyła wynik rywalizacji. Claudio Marchisio dograł futbolówkę do Paulo Dybali, a argentyński snajper wpisał się na listę strzelców.

Po zmianie stron świetną próbę zaliczył Rodrigo Bentancur. Piłka po jego strzale tylko nieznacznie minęła prawy słupek bramki gości. W 61. na boisko pojawił się Gonzalo Higuaín, który zdążył jeszcze strzelić gola. Tym samym Juventus FC zameldował się w ćwierćfinale Pucharu Włoch, w którym zmierzy się z Torino FC.

Juventus FC – Genoa CFC 2:0 (1:0) Dybala 42’, Higuaín 76’