EFL Cup: Nie zadzieraj z Hazardem; gol w doliczonym czasie gry!

Autor: Karol Brandt | 20.12.2017 22:51 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Chelsea FC wygrała swój mecz pucharowy i nadal pozostaje w grze. Co ciekawe, w bramce „Wiśni” wystąpił dziś Artur Boruc.

Mistrzowie Anglii w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej podejmowali AFC Bournemouth. Antonio Conte dał odpocząć wielu podstawowym zawodnikom, co wpłynęło na brak przewagi w pierwszej odsłonie gry.

Wynik w 13. minucie otworzył Cesc Fàbregas, któremu piłkę podawał Willian. Brazylijczyk w 29. minucie sam mógł wpisać się na listę strzelców, lecz świetną paradą popisał się Artur Boruc. W kolejnych minutach na boisku brakowało emocji.

Po przerwie na boisko pojawili się m.in. Álvaro Morata i Eden Hazard. W 90. minucie do wyrównania doprowadził Dan Gosling, lecz goście długi nie cieszyli się z trafienia, gdyż już w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, gola na wagę awansu strzelił Eden Hazard.

Chelsea FC – AFC Bournemouth 2:1 (1:0) Fabregas 13’, Hazard 90+1’ – Gosling 90’

• Kepa: Kwota mojego transferu nie wywiera na mnie presji

Bramkarz Chelsea Kepa Arrizabalaga podkreślił, że kwota jego transferu z Athleticu za 80 milionów euro nie ma na niego żadnego wpływu.

Po wielu latach władze Arsenalu zdecydowały, że w sezonie 2018/2019 Arsène Wenger nie będzie trenerem klubu. Francuza zastąpił Unai Emery i w debiucie ligowym przeciwko Manchesterowi City przegrał on 0:2 na własnym stadionie. Były kapitan "Kanonierów", Tony Adams skomentował jednak sytuację stołecznego klubu.

• Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy. Oto nowy sezon Premier League – emocje gwarantowane!

Już w piątek rusza Premier League, według wielu najlepsza liga na świecie. W zakończonym okienku transferowym kibice byli świadkami kilku obiecujących transferów. Przyjście Riyada Mahreza do Manchesteru City może zdecydowanie pomóc w obronie tytułu mistrzów Anglii. Pozostałymi kandydatami do zdobycia mistrzostwa niezmiennie są: Liverpoool FC, Manchester United, Chelsea FC oraz Tottenham.

Weekend skradli nam piłkarze Paris Saint-Germain oraz Manchesteru City, którzy sięgnęli po pierwsze trofea w sezonie. Czas zatem nadrobić zaległości na rynku transferowym, gdzie m.in. działacze BVB doszli wreszcie do porozumienia z Tianjin Quanjian w sprawie transferu Axela Witsela.