EFL Cup: Nie zadzieraj z Hazardem; gol w doliczonym czasie gry!

Autor: Karol Brandt | 20.12.2017 22:51 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Chelsea FC wygrała swój mecz pucharowy i nadal pozostaje w grze. Co ciekawe, w bramce „Wiśni” wystąpił dziś Artur Boruc.

Mistrzowie Anglii w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej podejmowali AFC Bournemouth. Antonio Conte dał odpocząć wielu podstawowym zawodnikom, co wpłynęło na brak przewagi w pierwszej odsłonie gry.

Wynik w 13. minucie otworzył Cesc Fàbregas, któremu piłkę podawał Willian. Brazylijczyk w 29. minucie sam mógł wpisać się na listę strzelców, lecz świetną paradą popisał się Artur Boruc. W kolejnych minutach na boisku brakowało emocji.

Po przerwie na boisko pojawili się m.in. Álvaro Morata i Eden Hazard. W 90. minucie do wyrównania doprowadził Dan Gosling, lecz goście długi nie cieszyli się z trafienia, gdyż już w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, gola na wagę awansu strzelił Eden Hazard.

Chelsea FC – AFC Bournemouth 2:1 (1:0) Fabregas 13’, Hazard 90+1’ – Gosling 90’

• Luiz: Pokora była naszym kluczem do zwycięstwa

Stoper "The Blues", David Luiz uważa, że pokora była kluczem do zwycięstwa nad Manchesterem City. Chelsea wygrała u siebie 2:0 i sprawiła, że zespół Josepa Guardioli zanotował nie tylko pierwszą porażkę w lidze, ale także stracił fotel lidera na rzecz Liverpoolu.

Szkoleniowiec Chelsea, Maurizio Sarri zapewnił, że będzie wykorzystywał Edena Hazarda i na nim budował drużynę. Belg odegrał wczoraj kluczową rolę w zwycięskim meczu 2:0 nad Manchesterem City. Zawodnik ma aktualnie siedem goli i osiem asyst w Premiership.

Trener Chelsea, Maurizio Sarri stwierdził, że mimo zwycięstwa 2:0 nad Manchesterem City niemożliwe jest, aby w tym sezonie jego zespół wygrał mistrzostwo Anglii. "The Citizens" wczoraj na Stamford Bridge zanotowali pierwszą porażkę w lidze. Liderem został w ten sposób Liverpool, "The Blues" tracą do nich osiem punktów i siedem do drugiego City.

Dzisiaj swoje spotkania rozgrywało wielu pretendentów do tytułu mistrza swojego kraju. Bez wątpienia hitem było starcie między Realem Madryt i Valencią.

• Tottenham znokautował Chelsea!

Chyba nikt się nie spodziewał, że „Koguty” w tak łatwy sposób poradzą sobie dziś z rywalami.