Sevilla znów na tarczy. Zabójcze zmiany Sociedad

Autor: Kacper Chwedoruk | 20.12.2017 23:33 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Sevilla w ostatnim czasie nie imponuje formą głównie na wyjazdach. Po laniu 0:5 z Realem Madryt, teraz polegli 1:3 z Realem Sociedad.

Gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w hitowe starcie siedemnastej kolejki. Inigo Martinez uderzeniem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Hiszpański stoper wykorzystał dośrodkowanie Asiera Illaramendiego.

Przed przerwą klub z San Sebastian był bliski podwyższenia prowadzenia. Próby jednak okazały się nieskuteczne, a w ostatnich minutach pierwszej połowy goście doprowadzili do remisu. Gola strzelił Wissam Ben Yedder, który strasznie zakręcił Llorente.

W drugiej odsłonie mecz był dużo bardziej wyrównany, a jeśli ktoś miał przewagę to była to Sevilla. Wszystko jednak zmieniło się o 180 stopni za sprawą zmian szkoleniowca gospodarzy. Kilkanaście sekund po wejściu Igor Zubeldia wpisał się na listę strzelców i ponownie wyprowadził swój klub na prowadzenie.

W doliczonym czasie gry, Sociedad przeprowadziło decydującą kontrę. Inigo Martinez, który w tym spotkaniu wystąpił na lewej stronie defensywy, świetnym podaniem obsłużył Carlosa Velę. Meksykanin, podobnie jak Zubeldia, ten mecz rozpoczął na ławce rezerwowych i zdobył ostatnią bramkę w tej rywalizacji.

Real Sociedad – Sevilla FC 3:1 (1:1) Martinez 17', Zubeldia 76', Vela 90'+1' – Ben Yedder 44'