Wielki Szczęsny uratował Juventus! Hit dla mistrza

Autor: Kacper Chwedoruk | 23.12.2017 22:55 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

To co w sobotni wieczór robił Wojciech Szczęsny było niewiarygodne. Dzięki cudownej paradzie w ostatniej minucie meczu, Juventus utrzymał jednobramkową przewagę i wygrał hitowy pojedynek Serie A.

Klub ze stolicy Piemontu grał tak, jak się tego spodziewano. Oddał inicjatywę dla gości i bardzo groźnie kontrował. Wynik niespodziewanie otworzył Mehdi Benatia, który na raty pokonał Alissona. Marokańczyk dobił strzał Chielliniego i to właśnie duet obrońców, jak się później okazało, zapewnił trzy punkty gospodarzom.

Po przerwie, Juventus miał jeszcze większą przewagę. Fatalnie pudłował Higuain, do tego niecelne uderzenia Matuidiego oraz poprzeczka Pjanicia sprawiły, że mistrz Włoch nie był w stanie zamknąć tego meczu.  Dodało to wiatru w żagle przyjezdnym, którzy wraz z upływem czasu zyskiwali ogromną przewagę.

"Starą Damę" przy życiu utrzymywał reprezentant Polski, a najlepsze okazje dla Romy stworzyli defensorzy turyńskiego zespołu. Najpierw naszego rodaka uratowała poprzeczka. Następnie były golkiper Arsenalu sam bronił jak natchniony i zaprowadził swoich kolegów po arcyważne trzy punkty.

Juventus powoli odzyskuje swoje miejsce. Dzięki triumfie w spotkaniu z Romą, "Stara Dama" zbliżyła się na jeden punkt do liderującego Napoli, a zarazem odskoczyła od Rzymian i Interu Mediolan. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem był Wojciech Szczęsny, który w ostatnich minutach ratował swój zespół.

Juventus FC – AS Roma 1:0 (1:0) Benatia 18'