Dramat Manchesteru United. Leicester wyrwało remis w ostatnich sekundach!

Autor: Kacper Chwedoruk | 23.12.2017 22:59 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

W ciągu kilku dni, Leicester wyrwało zwycięstwo obu drużynom z Manchesteru w doliczonym czasie. W środku tygodnia było to City, a w sobotni wieczór United.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. To oni objęli prowadzenie po fenomenalnej kontrze. Świetnie zachował się Riyad Mahrez, który mając okazję pojedynku jeden na jednego, poczekał na Jamie'go Vardy'ego. Anglik będąc sam na sam z De Geą bez problemu rozpoczął strzelanie na King Power Stadium.

Tuż przed przerwą, przyjezdni wyrównali, a swój koncert rozpoczął Juan Mata. Hiszpan w drugiej połowie wyprowadził United na prowadzenie, precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Chwilę wcześniej w sytuacji sam na sam ze Schmeichelem fatalnie spudłował Anthony Martial.

United raz za razem groźnie kontrolowali przeciwnika. Najlepszą okazję do zamknięcia spotkania zaprzepaścił Lingard. Młody pomocnik minął już duńskiego bramkarza i nie trafił do pustej bramki. Manchester, mimo przewagi zawodnika, nie był w stanie zepchnąć do defensywy Leicester.

To gospodarze zostali wynagrodzeni za swoją determinację i w ostatnich sekundach doprowadzili do wyrównania. Harry Maguire wykorzystał idealną wrzutkę Albrightona, zapewniając tym samym remis swojej drużynie.

Leicester City – Manchester United 2:2 (1:1) Vardy 27', Maguire 90+4' – Mata 40', 60'