Mbappé ujawnia, czemu odmówił Realowi

Autor: Michał Nowacki | 27.12.2017 15:04 | komentarzy: 4 | kategoria: News |

Napastnik Paris Saint-Germain, Kylian Mbappé, wyznał czemu odmówił przenosin do Realu Madryt. Francuz na Parc des Princes został wypożyczony z AS Monaco i po zakończeniu sezonu aktualny lider Ligue 1 będzie musiał przelać 180 milionów euro, aby zatrzymać młodego zawodnika u siebie na stałe.

– To prawda, że ​​rozmawiałem z władzami Realu i teraz to już przeszłość dla mnie i dla nich. Odrzuciłem ofertę "Królewskich", ponieważ Paryż to moje ukochane miasto, tutaj się wychowałem. Tak jak dla każdego dzieciaka urodzonego w Madrycie szczytem marzeń jest grać w Realu, tak dla mnie najważniejsze było, aby występować w Paryżu. Teraz gram w PSG i będę bronił tych barw na 100% – wyznał snajper na łamach Marki.

• Zapowiedź grupy G: Real vs Viktoria, Roma vs CSKA

„Królewscy” w ubiegłej kolejce przegrali z „Końmi” 0:1. Dzisiaj otrzymają szansę do rehabilitacji, a ich rywalem będą mistrzowie Czech. Rzymianie pojedynek z Viktorią mają już za sobą. Tym razem przyjdzie im rywalizować z pogromcą Realu Madryt.

• Festiwal nieuznanych goli w Madrycie. Levante bije Real!

W 9. kolejce La Ligi Real Madryt miał wrócić na właściwe tory. Tymczasem po 13. minutach przegrywał już 0:2. Kolejny raz „Los Blancos” nie grzeszyli skutecznością, w tle prowadząc walkę z systemem VAR.

Paris Saint-Germain fantastycznie rozpoczęło zawody z Lyonem. Szybko zdobyty gol sprawił, że lider Ligue 1 mógł spokojnie kontrolować przebieg rywalizacji .

AS Monaco do przerwy przegrywało ze Stade Rennes 0:1 i w dodatku pierwszą połowę kończyło w osłabieniu. Jednak po przerwie piłkarze z Księstwa doprowadzili do remisu za sprawą Falcao, ale nie zdołali tego punktu dowieźć do końca meczu.

Na Parc des Princes dojdzie dzisiaj do ciekawego pojedynku. Paris Saint-Germain jako lider Ligue 1 podejmie zespół, który walczy o wejście do strefy pucharowej. Chociaż sezon jest jeszcze długi i porażka nie skreśli PSG i OL z walki o mistrzostwo, to jednak z pewnością żadna ze stron nie odpuści. Obecnie obie ekipy dzieli pięć miejsc w tabeli i aż 10 punktów.