Dwa słupki Agüero, Sterling zdobywa zwycięskiego gola

Autor: Michał Nowacki | 27.12.2017 22:28 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester City dzisiaj pojedynkował się w delegacji z Newcastle United. Do domu ekipa Josepa Guardioli wróci zadowolona ze zwycięstwa.

W siódmej minucie Sergio Agüero przymierzył z pola karnego i piłka obiła tylko prawy słupek. W 11. minucie Kevin De Bruyne miał swoją okazję, ale uderzył minimalnie nad poprzeczką.

W 17. minucie znowu Agüero dał o sobie znać. Argentyńczyk uderzył jednak w środek bramki, gdzie stał bramkarz i wybił piłkę na rzut rożny. W 30. minucie snajper Argentyny znowu był bliski szczęścia, ale piłka minęła prawy słupek.

Sposób na pokonanie Roba Elliota znalazł Raheem Sterling, Kevin De Bruyne zagrał piłkę do Anglika, który uderzył w lewą część bramki. W 40. minucie ponownie Sergio Agüero zaniepokoił bramkarza gospodarzy. Wyłuskał piłkę, wszedł z nią w pole karne, ale jeden z defensorów skutecznie interweniował i "Obywatele" musieli zadowolić się rzutem rożnym.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, już w 50. minucie strzelec gola pokusił się na solowy rajd. Anglik minął defensywę rywali i pomylił się z kilku metrów, posyłając piłkę parę metrów obok prawego słupka.

W 66. minucie Kevin De Bruyne dostał piłkę i uderzył z krawędzi pola karnego. Futbolówka zatrzymała się na prawym słupku. Chwilę później Agüero wpisał się na listę strzelców, ale sędzia liniowy słusznie zauważył, że Argentyńczyk był na spalonym.

Newcastle United – Manchester City 0:1 (0:1) Sterling 31'

• Znamy pary 1/4 Ligi Mistrzów!

Dzisiaj w południe rozlosowano ćwierćfinały tegorocznej edycji Champions League. Szlagierowym starciem tej fazy będzie bez wątpienia mecz Barcelony z Manchesterem United. Bardzo ciekawie zapowiada się również pojedynek dwóch angielskich ekip – Manchesteru City i Tottenhamu.

Liverpool wczoraj wygrał z Wolverhampton 2:0 i Jürgen Klopp przyznał, że do zdobycia mistrzostwa Anglii potrzebne będzie 105 punktów. Niemiec zapewnił jednak, że nie koncentruje się na tym. "The Reds" tym samym po triumfie nad "Wilkami" zapewnili sobie pozycję lidera na Boże Narodzenie z dorobkiem 48 "oczek". Manchester City może tą stratę zniwelować do jednego punktu, jeśli pokona u siebie Crystal Palace. Trzeci Tottenham traci dziewięć punktów, ale jutro zagra z lokalnym rywalem lidera, Evertonem.

Za nami kolejny weekend obfitujący w piłkarskie emocje.

Już w najbliższy poniedziałek (17 grudnia) o godzinie 12:00 w Nyonie poznamy pary 1/8 finału fazy pucharowej tegorocznej edycji Champions League.

Czas przyjrzeć się jakie rozstrzygnięcia padły tym razem w meczach najlepszych piłkarskich lig.