Dwa słupki Agüero, Sterling zdobywa zwycięskiego gola

Autor: Michał Nowacki | 27.12.2017 22:28 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester City dzisiaj pojedynkował się w delegacji z Newcastle United. Do domu ekipa Josepa Guardioli wróci zadowolona ze zwycięstwa.

W siódmej minucie Sergio Agüero przymierzył z pola karnego i piłka obiła tylko prawy słupek. W 11. minucie Kevin De Bruyne miał swoją okazję, ale uderzył minimalnie nad poprzeczką.

W 17. minucie znowu Agüero dał o sobie znać. Argentyńczyk uderzył jednak w środek bramki, gdzie stał bramkarz i wybił piłkę na rzut rożny. W 30. minucie snajper Argentyny znowu był bliski szczęścia, ale piłka minęła prawy słupek.

Sposób na pokonanie Roba Elliota znalazł Raheem Sterling, Kevin De Bruyne zagrał piłkę do Anglika, który uderzył w lewą część bramki. W 40. minucie ponownie Sergio Agüero zaniepokoił bramkarza gospodarzy. Wyłuskał piłkę, wszedł z nią w pole karne, ale jeden z defensorów skutecznie interweniował i "Obywatele" musieli zadowolić się rzutem rożnym.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, już w 50. minucie strzelec gola pokusił się na solowy rajd. Anglik minął defensywę rywali i pomylił się z kilku metrów, posyłając piłkę parę metrów obok prawego słupka.

W 66. minucie Kevin De Bruyne dostał piłkę i uderzył z krawędzi pola karnego. Futbolówka zatrzymała się na prawym słupku. Chwilę później Agüero wpisał się na listę strzelców, ale sędzia liniowy słusznie zauważył, że Argentyńczyk był na spalonym.

Newcastle United – Manchester City 0:1 (0:1) Sterling 31'