Dwa nieuznane gole Mané, dublet Salaha; Liverpool pokonał "Lisy"

Autor: Michał Nowacki | 30.12.2017 17:49 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Dzisiaj Liverpool pojedynkował się na własnym stadionie z Leicester City. Niespodziewanie to goście objęli prowadzenie po golu Jamiego Vardy'ego na początku pierwszej połowy. Jednak mecz wygrali gospodarze, dzięki dwóm trafieniom Mohameda Salaha.

Riyad Mahrez zagrał z prawego skrzydła do Anglika, który bez problemów pokonał Kariusa. Niemiec zastępował w bramce Simona Mignoleta. Belg tym razem mecz zaczął na ławce rezerwowych. W siódmej minucie Mohamed Salah był bliski doprowadzenia do remisu, ale uderzył tylko w lewy słupek.

W 19. minucie wydawało się, że Liverpool doprowadził do wyrównania, a piłkę w siatce umieścił Sadio Mané. Senegalczyk był jednak na spalonym i sędzia słusznie użył gwizdka. W 21. minucie Salah miał drugą "setkę", której nie wykorzystał. Uderzył z prawej części pola karnego, lecz piłka minęła lewy słupek.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy mieli w składzie Mohameda Salaha. Egipcjanin w 52. minucie posłał piłkę w środek bramki i doprowadził do remisu. Siedem minut później skrzydłowy mógł zdobyć kolejną bramkę, jednak uderzył minimalnie nad poprzeczką.

W 66. minucie Sadio Mané ponownie wpisał się na listę strzelców, ale arbiter znowu użył gwizdka, gdyż dopatrzył się spalonego. Była to druga słuszna decyzja liniowego. Dziesięć minut później ponownie dał o sobie znać Mohamad Salah, który wpakował piłkę tuż przy prawym słupku. Tym samym trzy punkty powędrowały na konto "The Reds".

Liverpool FC – Leicester City 2:1 (0:1) Salah 52', 76' – Vardy 3'

• Interesująca oferta Realu za Salaha

Real Madryt nie ustaje w dążeniach po Mohameda Salaha i przygotował nową ofertę za zawodnika Liverpoolu. Oba kluby spotkały się w maju w finale Ligi Mistrzów, gdzie górą byli "Królewscy".

• Oficjalnie: Kane przedłużył umowę z Tottenhamem!

Nie zanosi się na to, aby 24-latek w najbliższym czasie zmienił klub. Jego nowy kontrakt z „Kogutami” będzie obowiązywać do 2024 roku.

27-latek może ponownie bronić barw europejskiego giganta. Według ostatnich informacji, blisko zakontraktowania Szwajcara są włodarze „The Reds”.

• Oficjalnie: Zapadły decyzje w sprawie kar od UEFA!

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB) postanowiła m.in. zawiesić Josepa Guardiolę.

Kolejny sezon Champions League dobiegł końca. Bez wątpienia rozgrywki te po raz kolejny nas zaskoczyły. Mieliśmy wiele niespodziewanych wzlotów i upadków, wielkich zwycięstw i spektakularnych porażek. Te wszystkie czynniki rzecz jasna miały wpływ na nasze skromne zestawienie najlepszych piłkarzy tej edycji Ligi Mistrzów.