„The Blues” rozstrzelali „Garncarzy”; kapitalny występ Williana!

Autor: Karol Brandt | 30.12.2017 17:52 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W jednym ze spotkań 21. kolejki angielskiej Premier League Chelsea FC zmiotła Stoke City.

Mistrzowie Anglii znajdują się w czubie tabeli Premier League, a ich formę sprawdzić chcieli dziś podopieczni Marka Hughesa. Goście przybyli do Londynu aż bez siedmiu piłkarzy, w tym wypożyczonego z Chelsea FC Kurta Zoumy. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra, Kevina Frienda, większe szanse na zwycięstwo dawano „The Blues”.

Swoją wyższość nad rywalem gospodarze udowodnili już pierwszych dziesięciu minutach, gdy gole strzelali kolejno: Antonio Rüdiger oraz Daniel Drinkwater. Niemiec wykorzystał centrę Williana, zaś były piłkarz Leicester City dopadł do odbitej piłki i umieścił ją w siatce rywali.

W 23. minucie kolejny raz w akcję bramkową zamieszany był Willian, który tym razem podawał piłkę do Pedro Rodrígueza. Hiszpański skrzydłowy uderzył w kierunku lewego dolnego rogu bramki, a po chwili zbierał gratulacje od kolegów z zespołu. Po zmianie stron swoją okazję miał piłkarz Stoke City, Saido Berahino. Anglik starał się zaskoczyć golkipera „The Blues”, lecz ta sztuka mu się nie udała.

Wydawało się, że w 61. minucie swojego gola będzie miał Álvaro Morata. Jednak strzał Hiszpana został zatrzymany przez Jacka Butlanda. W 73. minucie w polu karnym przewinił Geoff Cameron, a „jedenastkę” na gola zamienił Willian. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, wynik ustalił Davide Zappacosta, który dobił strzał kolegi.

Totalna dominacja piłkarzy Chelsea FC i pewne trzy „oczka”.

Chelsea FC – Stoke City 5:0 (3:0) Rüdiger 4’, Drinkwater 9’, Pedro 23’, Willian 73’ (k.), Zappacosta 88’