Bez goli na Old Trafford. United pokarane brakiem karnego po zagraniu ręką przez Yoshidę

Autor: Michał Nowacki | 30.12.2017 20:32 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester United po raz kolejny podzielił się z rywalem punktami. Tym razem na Old Trafford przyjechał Southampton, który do domu zabierze jeden punkt.

Już w czwartej minucie Romelu Lukaku dostał świetną piłkę, uderzył głową, ale minimalnie nad poprzeczką. Dziesięć minut później Belg wyskoczył do piłki i w starciu z rywalem "Świętych" nabawił się kontuzji, która wykluczała go z dalszej gry. Byłego piłkarze Evertonu zmienił Marcus Rashford.

W 19. minucie goście mieli dobrą okazję, aby zagrozić bramce "Czerwonych Diabłów". Jednak David de Gea pilnował lewego słupka i "Święci" dostali tylko rzut rożny. W 27. minucie Juan Mata dopadł do odbitej piłki, oddał strzał, ale uderzenie na prawy słupek obronił Alex McCarthy.

Należy dodać, że w pierwszej połowie "Czerwonym Diabłom" należał się rzut karny po zagraniu ręką przez Mayę Yoshidę, ale arbiter nie dopatrzył się złamania przepisów.

W 51. minucie Shane Long miał najlepszą okazję do zdobycia gola, stanął "oko w oko" z Davidem De Geą, ale uderzył w sam środek bramki. Hiszpan wyszedł górą z tego pojedynku. Kolejna dogodna okazja nadarzyła się dopiero w 81. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu w pole karne piłkę jeszcze dotknął Paul Pogba. Jednak Francuz był na spalonym, zaś ciężko jest ocenić czy gdyby piłki nie dotykał, ta by wpadła do bramki.

Manchester United – Southampton FC 0:0

• Jose Mourinho: Brakuje nam konsekwencji

Jose Mourinho przyznał, że Manchesterowi United brakuje konsekwencji, aby móc rywalizować o mistrzostwo z tak mocnym rywalem jak Manchester City.

„Czerwone Diabły” przegrały dziś swój mecz, dzięki czemu tytuł mistrzowski powędrował w stronę największego rywala z Etihad Stadium.

34. kolejka Premier League zaprowadziła nas na Anfield Road, gdzie półfinalista Ligi Mistrzów, Liverpool FC podjął AFC Bournemouth. Mecz zakończył się tryumfem "The Reds".

• Rollercoaster na St. Mary's Stadium. Debiut i gol Bednarka!

W meczu 34. kolejki Premier League piłkarze Southampton FC i Chelsea FC zgotowali swoim kibicom horror okraszony pięcioma golami. Do 70. minuty mieliśmy ogromną niespodziankę, gdyż „Święci” prowadzili 2:0, jednak to, co wydarzyło się potem, przejdzie do historii Premiership.

• „Czerwone Diabły” wygrały bitwę o Manchester!

Zwycięstwo w 176. derbach Manchesteru miała być dla „The Citizens” pewną formą rehabilitacji po przegranym pojedynku (0:3) w meczu Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Natomiast „Czerwone Diabły” potrzebowały punktów, by móc utrzymać się na pozycji wicelidera, i tak się stało. Manchester United zaliczył niesamowity come back, który dał podopiecznym José Mourinho cenne trzy punkty.