Bez goli na Old Trafford. United pokarane brakiem karnego po zagraniu ręką przez Yoshidę

Autor: Michał Nowacki | 30.12.2017 20:32 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester United po raz kolejny podzielił się z rywalem punktami. Tym razem na Old Trafford przyjechał Southampton, który do domu zabierze jeden punkt.

Już w czwartej minucie Romelu Lukaku dostał świetną piłkę, uderzył głową, ale minimalnie nad poprzeczką. Dziesięć minut później Belg wyskoczył do piłki i w starciu z rywalem "Świętych" nabawił się kontuzji, która wykluczała go z dalszej gry. Byłego piłkarze Evertonu zmienił Marcus Rashford.

W 19. minucie goście mieli dobrą okazję, aby zagrozić bramce "Czerwonych Diabłów". Jednak David de Gea pilnował lewego słupka i "Święci" dostali tylko rzut rożny. W 27. minucie Juan Mata dopadł do odbitej piłki, oddał strzał, ale uderzenie na prawy słupek obronił Alex McCarthy.

Należy dodać, że w pierwszej połowie "Czerwonym Diabłom" należał się rzut karny po zagraniu ręką przez Mayę Yoshidę, ale arbiter nie dopatrzył się złamania przepisów.

W 51. minucie Shane Long miał najlepszą okazję do zdobycia gola, stanął "oko w oko" z Davidem De Geą, ale uderzył w sam środek bramki. Hiszpan wyszedł górą z tego pojedynku. Kolejna dogodna okazja nadarzyła się dopiero w 81. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu w pole karne piłkę jeszcze dotknął Paul Pogba. Jednak Francuz był na spalonym, zaś ciężko jest ocenić czy gdyby piłki nie dotykał, ta by wpadła do bramki.

Manchester United – Southampton FC 0:0