"Stara Dama" zwyciężyła w delegacji; dublet Dybali

Autor: Michał Nowacki | 30.12.2017 22:46 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Juventus wygrał 3:1 z Hellasem Werona na wyjeździe i poszedł w ślady SSC Napoli, zdobywając trzy punkty. Tym samym różnica między dwoma zespołami wciąż wynosi tylko jeden punkt na korzyść ekipy z Neapolu.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla "Starej Damy". Gonzalo Higuain oddał strzał, ale uderzył w prawy słupek. Do odbitej piłki dopadł Blaise Matuidi i wpakował futbolówkę do bramki po ziemi tuż przy prawym słupku.

W 19. minucie Gonzalo Higuain wykonywał rzut wolny z obiecującej pozycji, lecz fatalnie uderzył na bramkę rywala. W 40. minucie Argentyńczyk oddał strzał w środek bramki, jednak golkiper nie dał się zaskoczyć i wykonał obronę nogami. Piłka wyszła na rzut rożny i "Stara Dama" musiała zadowolić się jedynie kornerem.

W 59. minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Martin Caceres dopadł do odbitej piłki i pokonał Wojtka Szczęsnego. W 72. minucie Paulo Dybala dał jednak prowadzenie gościom. Dostał futbolówkę od Lichtsteinera i wpakował ją do bramki rywali. Sześć minut później Argentyńczyk znowu wpisał się na listę strzelców. Tym razem posłał piłkę w lewy dolny róg.

W 81. minucie Dybala mógł skompletować hat-tricka, ale po uderzeniu z rzutu wolnego Andrade Nicolas wyciągnął się jak struna i obronił piłkę, która leciała w lewe okno. W 87. minucie Gonzalo Higuain próbował podwyższyć prowadzenie, umieścił nawet piłkę w siatce, lecz arbiter dopatrzył się pozycji spalonej i nie uznał bramki Argentyńczyka.

Hellas Werona – Juventus FC 1:3 (0:1) Caceres 59' – Matuidi 6', Dybala 72', 78'