Manchester City zatrzymany!

Krystian Kutt | 31.12.2017 15:02 | komentarzy: 5 | kategoria: Recenzja meczu |

Lider tabeli, Manchester City tylko zremisował na Selhurst Park w Londynie z Crystal Palace 0:0. W doliczonym czasie gry rzut karny mieli gospodarze, ale bramkarz City popisał się skuteczną interwencją.

To, czego mogliśmy się spodziewać to zdecydowana przewaga City od pierwszej minuty spotkania. Podopieczni Pepa Guardioli dużo czasu gry przebywali na połowie rywala, ale sytuacji stu procentowych w pierwszej fazie meczu nie mieli. W dalszej części spotkania, dobrą sytuację po błędzie bramkarza City miał Christian Benteke, ale jego strzał dobrze zablokował Eliaquim Mangala i wciąż było 0:0.

W 29. minucie świetną okazję na strzelenie bramki miał Sergio Aguero, ale piłka po jego strzale wylądowała na słupku bramki Crystal Palace. Argentyński napastnik zastąpił w 23. minucie kontuzjowanego Gabriela Jesusa.

Mimo doliczonych aż sześciu minut do pierwszej połowy, na Selhurst Park nie zobaczyliśmy bramki i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa zaczęła się bezbarwnie. Widać było, że obie drużyny myślami są już przy świętowaniu nowego roku. Manchester City przyspieszał nieco grę, ale nie umiał tego wykorzystać. Dobrą sytuację miał Leroy Sane, ale jego strzał z ostrego kąta, świetnie obronił Wayne Hennessey.

Gospodarze w drugiej połowie postawili już tylko na przeszkadzanie swoim rywalom. Bardzo rzadko atakowali bramkę Edersona, skupiając się tylko na grze defensywnej.

W 78. minucie świetną sytuację na strzelenie bramki mieli gospodarze. W polu karnym dobrze podał Wilfried Zaha, ale Andros Townsend nie trafił piłką w światło bramki. Była to zdecydowanie najlepsza okazja w tym spotkaniu.

W doliczonym czasie gry, rzut karny mieli gospodarze, ale Luka Milivojevic strzelił w środek bramki i fantastyczną interwencją popisał się Ederson.

Więcej okazji do strzelenia bramki nie zobaczyliśmy. Ostatecznie Crystal Palace zremisował na własnym boisku z Manchesterem City 0:0.

Crystal Palace – Manchester City 0:0