Powrót do zwycięstw Manchesteru City. Zabójczy pierwszy kwadrans

Autor: Kacper Chwedoruk | 02.01.2018 23:05 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Josepa Guardioli nie dali najmniejszych szans Watfordowi. Na Etihad Stadium od pierwszej minuty narzucili swój rytm i pewnie pokonali klub z Vicarage Road.

Manchester City spotkanie rozpoczął z wysokiego C. Już w pierwszej minucie objął prowadzenie, a świetnym zagraniem popisał się Leroy Sane. Niemiecki skrzydłowy posłał dośrodkowanie wzdłuż pola karnego do nadbiegającego Sterlinga. Anglik bez problemu wykończył akcję i rozpoczął strzelanie.

Goście nie zdążyli się otrząsnąć po pierwszym ciosie, a "Obywatele" szli z kolejnymi atakami. Najpierw fatalnie spudłował John Stones, jednak chwilę później Kabasele "popisał się" precyzyjnym uderzeniem w kierunku własnej bramki. Stoper gości nie dał najmniejszych szans Gomesowi.

Gospodarze w pierwszej odsłonie powinni jeszcze podwyższyć wynik. Uderzenie z rzutu wolnego Kevina De Bruyne wylądowało na poprzeczce, natomiast strzał Davida Silvy był minimalnie niecelny. Watford również miał jedną wyśmienitą okazję. Pojedynek sam na sam z Edersonem przegrał jednak Gray.

Po przerwie lider Premier League nie zwalniał tempa. Krótko rozegrany rzut rożny przez De Bruyne i Walkera przyniósł następnego gola. Belg płaskim dośrodkowaniem zaskoczył golkipera "Szerszeni", który odbił piłkę prosto pod nogi Aguero, który takich prezentów nie zwykł marnować.

Watford było stać na honorowe trafienie. Zrobił to Gray, wykańczając fenomenalną indywidualną akcję Carrillo. W tej sytuacji arbiter powinien odgwizdać spalonego, jednak popełnił błąd i pozwolił kontynuować akcję przyjezdnym.

Manchester wciąż pozostaje niepokonany w lidze i z 15 punktami przewagi nad drugim United, niezmiennie pozostaje na pierwszym miejscu.

Manchester City – Watford FC 3:1 (1:0) Sterling 1', Kabasele 13' (sam.), Aguero 63' – Gray 82'