Guardiola sfrustrowany kontuzjami w Manchesterze

Autor: Dariusz Maruszczak | 03.01.2018 13:05 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Menedżer Manchesteru City Pep Guardiola wyraził zaniepokojenie z powodu intensywnego terminarza meczów Premier League, który zwiększa prawdopodobieństwo kontuzji u jego zawodników.

– Wszyscy widzieli w ostatnim tygodniu, jak wiele kontuzji mają zawodnicy. Zabijemy tych piłkarzy. Szefowie Federacji powinni się nad tym zastanowić. To nie jest normalne grać 31-ego i dwa dni później – powiedział Guardiola.

46-latek zaczyna już tracić cierpliwość z powodu licznych urazów jego piłkarzy. Od początku sezonu Guardiola nie może liczyć na Benjamina Mendy’ego, notoryczne problemy ze zdrowiem ma Vincent Kompany, a Gabriel Jesus z powodu ostatniej kontuzji nie będzie mógł grać przez około sześć tygodni, jak wyznał sam Hiszpan.

Menedżer Manchesteru odniósł się również do problemów zdrowotnych Kyle’a Walkera w końcówce spotkania z Watfordem. – Sprawdzimy, na ile poważna jest ta kontuzja. Może mieć mały problem.

– Wiem, że show musi trwać, ale trzeba to kontrolować. Nie chroni się zawodników, a kibice przychodzą oglądać właśnie piłkarzy, a nie menedżerów czy konferencje prasowe. Tutaj w Anglii nie chroni się zawodników. Trzeba szukać jakości, a nie ilości – krytykował Guardiola.

– Oczywiście terminów nie ma zbyt wiele i nie mówię, żeby zmieniać Boxing Day, to wspaniała tradycja, ale nie można grać dwa dni po meczu w sylwestra. To nie jest koszykówka czy tenis, piłkarze potrzebują regeneracji. Już teraz widać, jak wielu zawodników ma problemy mięśniowe – dodał menedżer „The Citizens”.

Czytaj więcej o: Anglia, Josep Guardiola, Kontuzje , Manchester City, Vincent Kompany, Gabriel Jesus, Benjamin Mendy

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze