Guardiola sfrustrowany kontuzjami w Manchesterze

Autor: Dariusz Maruszczak | 03.01.2018 13:05 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Menedżer Manchesteru City Pep Guardiola wyraził zaniepokojenie z powodu intensywnego terminarza meczów Premier League, który zwiększa prawdopodobieństwo kontuzji u jego zawodników.

– Wszyscy widzieli w ostatnim tygodniu, jak wiele kontuzji mają zawodnicy. Zabijemy tych piłkarzy. Szefowie Federacji powinni się nad tym zastanowić. To nie jest normalne grać 31-ego i dwa dni później – powiedział Guardiola.

46-latek zaczyna już tracić cierpliwość z powodu licznych urazów jego piłkarzy. Od początku sezonu Guardiola nie może liczyć na Benjamina Mendy’ego, notoryczne problemy ze zdrowiem ma Vincent Kompany, a Gabriel Jesus z powodu ostatniej kontuzji nie będzie mógł grać przez około sześć tygodni, jak wyznał sam Hiszpan.

Menedżer Manchesteru odniósł się również do problemów zdrowotnych Kyle’a Walkera w końcówce spotkania z Watfordem. – Sprawdzimy, na ile poważna jest ta kontuzja. Może mieć mały problem.

– Wiem, że show musi trwać, ale trzeba to kontrolować. Nie chroni się zawodników, a kibice przychodzą oglądać właśnie piłkarzy, a nie menedżerów czy konferencje prasowe. Tutaj w Anglii nie chroni się zawodników. Trzeba szukać jakości, a nie ilości – krytykował Guardiola.

– Oczywiście terminów nie ma zbyt wiele i nie mówię, żeby zmieniać Boxing Day, to wspaniała tradycja, ale nie można grać dwa dni po meczu w sylwestra. To nie jest koszykówka czy tenis, piłkarze potrzebują regeneracji. Już teraz widać, jak wielu zawodników ma problemy mięśniowe – dodał menedżer „The Citizens”.

Czytaj więcej o: Anglia, Josep Guardiola, Kontuzje , Manchester City, Vincent Kompany, Gabriel Jesus, Benjamin Mendy

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

  • Neral Triumfator
    Witamy w Premier League... Niech się nie przejmuje - w styczniu jak poprosi to szejkowie dadzą mu kolejne 500 mln € na rozszerzenie kadry...
  • Innoc3nt Legenda
    Śmiej się, ale w porównaniu do Jose Pep wzmocnił zespół realnie, robiąc transferów więcej niż 3, za kasę porównywalną do tej wydanej przez Manchester United.

Twój komentarz

Zaloguj się, aby komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się, szybko i wygodnie.