Podział punktów w bitwie o Londyn

Krystian Kutt | 03.01.2018 22:39 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Arsenal FC zremisował na własnym boisku z Chelsea FC 2:2. Remis w doliczonym czasie gry Arsenalowi zapewnił Hector Bellerin.

Pierwszą, dogodną sytuację do strzelenia bramki mieli gospodarze. W 7. minucie z rzutu wolnego uderzył Alexis Sanchez, ale piłka odbiła się od muru i opuściła pole gry. Kilka minut po dobrej sytuacji Arsenalu, dogodną sytuację miał Alvaro Morata. Po błędzie obrońców „Kanonierów” Hiszpan wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale nie trafił w światło bramki i wciąż było bez bramek na Emirates Stadium.

W 17. minucie kolejną, doskonałą okazję miał Arsenal, a konkretnie Sanchez. Piłkę po jego strzale obronił Thibaut Courtois, następnie futbolówka uderzyła w prawy w słupek, później w lewy a na końcu wylądowała w rękach Belga.

W kolejnych minutach pierwszej połowy oba zespoły potrafiły stworzyć sobie jeszcze kilka okazji do strzelenia bramki, ale nie były one już tak dogodne, jak poprzednie i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Już w 4. minucie drugiej połowy, wymarzoną sytuację do strzelenia bramki miał Eden Hazard, ale w sytuacji sam na sam, przegrał próbę nerwów i Petr Cech obronił strzał pomocnika gości. Trzy minuty po sytuacji Hazarda, sam na sam tym razem z bramkarzem Chelsea stanął Alexandre Lacazette, ale kapitalnie w bramce zachował się Courtois. To był koncert obydwu bramkarzy.

W 63. minucie meczu w końcu padła bramka. Świetne podanie Roba Holdinga wykorzystał Jack Wilshere i Arsenal wyszedł na prowadzenie. Bramkarz „The Blues” nie miał szans przy tak mocnym strzale obok słupka. Cztery minuty – tyle cieszyli się kibice „Kanonierów” z prowadzenia w tym meczu. W polu karnym gospodarzy faulowany był Hazard i sam poszkodowany pewnie wykorzystał „jedenastkę”. Tym samym doprowadził do remisu w dzisiejszym starciu.

To nie był koniec bramek na stadionie Arsenalu. W 84. minucie doskonale podał Davide Zappacosta, a piłkę z najbliższej odległości do bramki wpakował Marcos Alonso. Była to szósta bramka w tym sezonie zdobyta przez Hiszpana.

W doliczonym czasie gry, drużyna Arsenea Wengera za sprawą Hectora Bellerina zdołała doprowadzić do remisu. Fantastyczny strzał w okienko dał cenny punkt „Kanonierom”.

Arsenal FC – Chelsea FC 2:2 (0:0) Wilshere 63’, Bellerin 90+2 – Hazard 67’ (k.), Alonso 84’

• Zapowiedź: Real vs. Liverpool

Panie i panowie, przed nami ostatni akord tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Tym razem areną ostatecznego starcia o miano najlepszego klubu Europy będzie Stadion Olimpijski w Kijowie. Po jednej stronie ringu stanie Real Madryt. Po przeciwnej prawdziwy czarny koń tych rozgrywek – Liverpool FC. Kto sięgnie po najważniejsze trofeum w sezonie 2017/2018?

Zgodnie z obietnicą, sztab „Czerwonych Diabłów” na czele z José Mourinho nie traci czasu na urlop, tylko szuka piłkarzy, którzy mogliby wzmocnić drużynę przed najbliższym sezonem. Pierwszym graczem, który zawita tego lata na Old Trafford ma być Fred.

Manchester City nadal się nie poddaje i chce pozyskać skrzydłowego Leicester. Metro donosi, że Riyad Mahrez dołączy do mistrza Anglii, zaś "Lisy" dostaną 60 milionów funtów (69 milionów euro) oraz Patricka Robertsa.

Jak co roku, gdy kończą się ligowe zmagania, kluby z całego piłkarskiego świata zaczynają zbrojenia na następny sezon. Jednym z pierwszych bohaterów tegorocznej karuzeli transferowej jest Carlo Ancelotti, któremu blisko do „Błękitnych” i tym samym zastąpienia Maurizio Sarriego.

• Oficjalnie: „Kanonierzy” wybrali trenera!

Zarząd Arsenalu podjął wreszcie decyzję o zatrudnieniu następcy Arsène’a Wengera.