Coppa Italia: „Zebry” zdominowały rozwścieczone „Byki”

Mateusz Deluga | 03.01.2018 22:39 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Ćwierćfinał Copa Italia połączył ze sobą dwa niepałające do siebie miłością kluby z Turynu. W derbowym starciu lepsza okazała się „Stara Dama”, która zwyciężyła 2:0.

Od początku spotkania wiele się działo. Nicolás Burdisso groźnie zaatakował jednego z piłkarzy „Juve”. W 6. minucie Douglas Costa dośrodkował piłkę w pole karne Torino, jednak Vanja Milinković-Savić poradził sobie z centrą Brazylijczyka.

W 10. minucie Claudio Marchisio zagrał piłkę do niepilnowanego kolegi w polu karnym. Milinković-Savić przewidział ruch Włocha i złapał futbolówkę w rękawice. W 15. minucie Douglas Costa w fenomenalny sposób wpisał się na listę strzelców. Skrzydłowy uderzył piłkę z woleja, a ta wylądowała w prawym górnym rogu bramki. Bramkarz był bez szans.

„Byki” odgryzły się trzy minuty później. M’Baye Niang znalazł się na czystej pozycji, jednak jego strzał trafił w słupek bramki Wojciecha Szczęsnego. W 28. minucie Dybala zmusił do interwencji Milinkovicia-Savicia. Argentyńczyk uderzył futbolówkę bez przyjęcia, a bramkarz gości popisał się świetną interwencją.

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył minutę, po czym zakończył pierwszą część spotkania.

Po wznowieniu gry, Juventus zdecydowanie zdominował Torino FC. Mario Mandżukić próbował zaskoczyć obronę „Byków”, ale jego drybling został zablokowany.

W 60. minucie boisko opuścił Claudio Marchisio, a w jego miejsce pojawił się Sami Khedira. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Mario Mandżukić. Chorwat odebrał futbolówkę w polu karnym, po czym umieścił ją w siatce.

W 74. minucie Paulo Dybala mógł zdobyć trzecią bramkę dla „Starej Damy”, jednak piłka po jego strzale minęła słupek bramki.

Jedenaście minut przed końcem spotkania ponownie dał o sobie znać Burdisso. Argentyńczyk kolejny raz w nieprzepisowy sposób zaatakował zawodnika Juventusu. W 84. minucie Gonzalu Higuain miał jeszcze szansę na podwyższenie rezultatu, ale Milinković-Savić popisał się świetną interwencją.

Arbiter doliczył do czasu podstawowego cztery minuty, po czym zakończył spotkanie. Więcej bramek na Allianz Stadium nie padło. Juventus FC awansował do półfinału Coppa Italia, a kolejnym przeciwnikiem mistrzów Włoch będzie Atalanta BC.

Juventus FC – Torino FC 2:0 (1:0) Costa 15’, Mandżukić 67’