Ciężki wyjazd "Smoków". Porto wyrwało zwycięstwo w końcówce

Autor: Kacper Chwedoruk | 03.01.2018 23:35 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

"Smoki" sięgnęły po trzy punkty.

Porto szybko zaczęło dominować na boisku. Lider ligi portugalskiej próbował swoją przewagę udokumentować trafieniem, ale gospodarze byli w stanie bronić się do 21 minuty. Wówczas, świetnie w polu karnym zachował się Vincent Aboubakar. Kameruńczyk zastawił obrońcę i silnym uderzeniem pokonał bezradnego bramkarza Feirense.

Dość niespodziewanie, odpowiedź jednej z najsłabszych ekip ligi była natychmiastowa. Stały fragment gry z okolic połowy boiska nieoczekiwanie przyniósł wyrównującego gola. FC Porto przed przerwą było blisko ponownego objęcia prowadzenia, ale fenomenalną paradą popisał się Caio.

Po zmianie stron, przyjezdni wciąż dominowali, jednak na bramkę musieli poczekać aż do 76. minuty spotkania. Wówczas Felipe wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i zapewnił swojej drużynie ważny komplet punktów.

W końcówce Felipe skomplikował sytuację. ale jego czerwona kartka nie wpłynęła na ostateczny wynik meczu.

CD Feirense – FC Porto 1:2 (1:1) Rocha 25' – Aboubakar 21', Felipe 76'