Bezbarwne derby Londynu. "Koguty" ratują remis w końcówce meczu

Autor: Michał Nowacki | 04.01.2018 22:48 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

W ostatnim spotkaniu 22. kolejki Premiership doszło do derbów Londynu, w których na Wembley Tottenham Hotspur podejmował West Ham United. "Koguty" w całym meczu miały ogromną przewagę posiadania piłki na poziomie ponad 70%.

W 16. minucie Harry Kane pokonał Adriana, ale liniowy dopatrzył się spalonego, więc arbiter główny musiał przerwać grę. Warto nadmienić, że Tottenham ostatnio regularnie zaczął strzelać gole. "Koguty" aż w ośmiu ostatnich meczach wpisywali się przynajmniej raz na listę strzelców. West Ham miał dotąd trzy takie spotkania z rzędu.

Mimo przewagi gospodarzy, obie strony miały problem ze skonstruowaniem dogodnej okazji do strzelenia gola. Jednak w 71. minucie ta sztuka udała się "Młotom". Pedro Obiang zdecydował się na silne uderzenie, piłka wpadła w lewe okno i Hugo Lloris nie miał najmniejszych szans obronić tego strzału.

Stracony gol podziałał mobilizująco na gospodarzy, bo w 84. minucie Heung-Min Son doprowadził do remisu. Piłka poleciała w prawy górny róg bramki i "Koguty" remisowały z "Młotami" 1:1. Ostatecznie więcej goli nie padło.

Tottenham Hotspur – West Ham United 1:1 (0:0) Son 84' – Obiang 71'