FA Cup: Van Dijk bohaterem „The Reds”; Everton poza burtą!

Autor: Karol Brandt | 05.01.2018 22:47 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Najdroższy obrońca na świecie w debiucie strzelił gola na wagę awansu do kolejnej rundy Pucharu Anglii. Kibice Liverpoolu mają się z czego cieszyć. To ich chwila.

W piątkowy wieczór w 3. rundzie Pucharu Anglii rozgrywane były Derby Merseyside. Na Anfield przyjechał Everton FC. W tym starciu większe szanse na zwycięstwo dawano „The Reds”.

Oba zespoły na boisko wyprowadził arbiter główny, Robert Madley. Dzisiaj w Liverpoolu debiutował najdroższy obrońca świata, Virgil van Dijk. Holender w pierwszej odsłonie gry nie miał zbyt wiele pracy, gdyż przez większość czasu piłka krążyła na połowie gości.

Co ciekawe, podczas trzech pierwszych kwadransów gry, padł tylko jeden celny strzał i... od razu gol. W 34. minucie sfaulowany w polu karnym został Adam Lallana. Przewinił zaś Mason Holgate, a karnego na gola zamienił James Millner, który uderzył w sam środek bramki.

Już w 52. minucie Sam Allardyce podjął decyzję o zmianie Wayne’a Rooneya, którego na placu gry zastąpił Ademola Lookman. W kolejnych minutach Jordan Pickford dwukrotnie bronił swój zespół przed stratą gola. Najpierw nie dał się zaskoczyć Andrew Robertsonowi, zaś chwilę potem wyłapał piłkę po strzale Virgila van Dijka.

W 67. minucie goście wyprowadzili świetny kontratak zwieńczony precyzyjnym uderzeniem Gylfiego Sigurðssona, któremu piłkę wyłożył... Phil Jagielka. W ten oto sposób „The Toffees” doprowadzili do wyrównania. Nie wiadomo, czy wcześniej arbiter nie powinien przerwać gry po tym, jak Yannick Bolasie popchnął Joela Matipa.

W 77. minucie Jürgen Klopp dokonał podwójnej zmiany w swoim zespole, a na boisku zameldowali się Dominic Solanke oraz Trent Alexander-Arnold. Niemiec grał dziś o pełną pulę i ani myślał o rozgrywaniu dodatkowego starcia na obiekcie rywali.

W 84. minucie gospodarze wywalczyli rzut rożny, którego wykonał Alex Oxlade-Chamberlain. Wówczas w polu karnym fantastycznie zachował się Virgil van Dijk, który uprzedził Phila Jagielkę i Jordana Pickforda, a następnie głową skierował piłkę do siatki. Nie do wiary! Liverpool FC awansował do 4. rundy FA Cup.

Liverpool FC – Everton FC 2:1 (1:0) Millner 35’, Van Dijk 85’ – Sigurðsson 67’