FA Cup: Genialny finisz „Czerwonych Diabłów”

Mateusz Deluga | 05.01.2018 22:55 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Rozgrywki FA Cup skojarzyły ze sobą Manchester United oraz Derby County. „Czerwone Diabły” były faworytami tego spotkania, jednak ich gra pozostawiała wiele do życzenia. Podopieczni José Mourinho ostatecznie wygrali spotkanie 2:0 i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Już w 4. minucie spotkania „Czerwone Diabły” skonstruowały groźną akcję, po której na bramkę gości uderzył Jesse Lingard, ale jego strzał nie znalazł drogi do siatki. Trzy minuty później Paul Pogba przeprowadził indywidualną akcję, jednak strzał Francuza bez problemu obronił Scott Carson.

„Czerwone Diabły” napierały na obronę gości, jednak defensorzy Derby County byli w pełni skoncentrowani i przerywali ataki ekipy z Manchesteru.

W 20. minucie Marcus Rashford znalazł się w dogodnej sytuacji. Piłkarz uderzył piłkę mocno, ale niecelnie. Kolejne natarcie Manchesteru United zostało zaprzepaszczone. Dwie minuty później Juan Mata fenomenalnie uderzył piłkę z rzutu wolnego. Znakomity refleks bramkarza uratował Derby od straty bramki.

Gospodarze w pierwszej połowie mieli problem z wykończeniem swoich akcji. Natomiast „Barany” skrupulatnie wyczekiwało swojej szansy na objęcie prowadzenia.

Derby County miało swoją sytuację w 26. minucie, kiedy Marcus Olsson próbował zaskoczyć strzałem głową Romero. Jednak bramkarz United zachował zimną krew i oddalił zagrożenie. W 43. minucie ponownie dał o sobie znać Paul Pogba, który świetnie wykonał rzut wolny. Na nieszczęście dla Francuza w fenomenalnej formie był dzisiaj Scott Carson, który zatrzymał uderzenie pomocnika.

W drugiej połowie gospodarze ponownie założyli wysoki pressing na przeciwniku. W. 55. minucie Juan Mata przyjął piłkę na skraju pola karnego, po czym uderzył na bramkę Carsona. Bramkarz gości kolejny raz uratował swoich towarzyszy od straty bramki.

Paul Pogba był niewątpliwie najlepszy zawodnikiem „Czerwonych Diabłów” na boisku. Francuz w 71. minucie otrzymał podanie od swojego kolegi z drużyny, po czym uderzył futbolówkę, która jednak poszybowała obok lewego słupka.

Ofensywa United trwała w najlepsze. W 73. minucie Marcus Rashford zdecydował się na oddanie strzału. Piłka po uderzeniu Anglika trafiła w zewnętrzną część słupka, a następnie wyszła na aut.

W 84. minucie padła długo wyczekiwana bramka dla „Czerwonych Diabłów”. Jesse Lingard popisał się wspaniałym strzałem zza pola karnego. Scott Carson był w tej sytuacji kompletnie bez szans.

W 90. minucie drugą bramkę dla Manchesteru United zdobył Romelu Lukaku. Belg wykorzystał idealne podanie Martiala i podwyższył wynik konfrontacji.

Więcej bramek na Old Trafford nie padło. Po emocjonującej końcówce spotkania, Manchester United wygrał 2:0 i mógł cieszyć się z awansu do 4. rundy FA Cup.

Manchester United – Derby County 2:0 (0:0) Lingard 84’, Lukaku 90’