Niespodzianka w Rzymie; „Bogini” lepsza o „Wilków”

Autor: Karol Brandt | 06.01.2018 19:51 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W jednym ze spotkań 20. kolejki włoskiej Serie A Atalanta BC sięgnęła po trzy punkty, ogrywając w stolicy Włoch miejscową Romę.

Dzisiejszego wieczoru rzymianie na Stadio Olimpicio podejmowali Atalantę. Eusebio Di Francesco w tym meczu nie mógł wystawić do gry kontuzjowanych, Grégoire’a Defrela, Ricka Karsdorpa i Luci Pellerginiego. Opiekun gości nie miał tego problemu i przybył do Rzymu z pełną kadrą. Faworytem tej konfrontacji była AS Roma.

Marco Guida to arbiter główny, który wyprowadził oba zespoły na boisko. Początek był dość wyrównany, a w 12. minucie niesygnalizowany strzał oddał Stephan El Shaarawy. Wówczas świetną interwencją popisał się Etrit Berisha.

Chwilę potem Andreas Cornelius znalazł się w polu karnym rywali z futbolówką u nogi i przymierzył w kierunku lewego dolnego rogu bramki. Alisson skapitulował! W 19. minucie pod linią końcową szalał Alejandro Gómez, po czym oddał piłkę nadbiegającemu Martenowi de Roonowi. Holender huknął bez przyjęcia, a „szmacianka” po odbiciu od nóg Manolasa wpadła do siatki. 2:0 dla Atalanty!

W 37. minucie strzał sprzed pola karnego oddał Remo Freuler, a piłka trafiła w słupek, następnie w głowę bramkarza, po czym wróciła do gry. W 42. minucie gola kontaktowego mógł strzelić Edin Dżeko, lecz uderzył tuż obok prawego słupka bramki gości. Chwilę potem za faul na Kolarovie z boiska wyleciał Marten de Roon, który otrzymał czerwony kartonik i tym samym osłabił swój zespół.

Po przerwie Gian Piero Gasperini zareagował na czerwoną kartkę De Roona i wprowadził na plac gry Bryana Cristante. Utalentowany Włoch zmienił Josipa Iličicia. W 56. bramkę dla Romy zdobył Edin Dżeko, który wykorzystał fantastyczne podanie Stephana El Shaarawy’ego.

W kolejnych minutach Eusebio Di Francesco starał się dać drugi oddech swoim podopiecznym. W związku z tym na boisku pojawił się m.in. Cengiz Ünder. Ostatecznie na nic się to zdało, gdyż trzy „oczka” powędrowały na konto ligowe Atalanty.

AS Roma – Atalanta BC 1:2 (0:2) Dżeko 56’ – Cornelius 14’, De Roon 19’

• Sprzeczne informacje ws. Taliski

Tureckie media co róż prześcigają się w informowaniu o tym, kto wygrał wyścig o ofensywnego pomocnika rodem z Kraju Kawy.

Jak co roku, gdy kończą się ligowe zmagania, kluby z całego piłkarskiego świata zaczynają zbrojenia na następny sezon. Jednym z pierwszych bohaterów tegorocznej karuzeli transferowej jest Carlo Ancelotti, któremu blisko do „Błękitnych” i tym samym zastąpienia Maurizio Sarriego.

Pomocnik włoskiej Romy był kluczową postacią swojego zespołu w zakończonym sezonie, ale nie wystarczyło to, aby zapewnić sobie wyjazd do Rosji z kadrą narodową Belgii. Selekcjoner "Czerwonych Diabłów", Roberto Martínez, zdecydował się nie zabierać 30-letniego pomocnika na mundial i w związku z tym Radja Nainggolan ogłosił zakończenie kariery międzynarodowej. W 2014 roku pominął go Marc Wilmots, który także nie zabrał go na mistrzostwa świata.

Piłkarski sezon 2017/2018 w wykonaniu najlepszych klubów Starego Kontynentu przeminął z wiatrem. W ubiegły weekend walka zakończyła się na arenach ekstraklasy francuskiej, hiszpańskiej i włoskiej. Pozwolę sobie podsumować ostatnie 3 dni zmagań w najlepszych ligach Europy.

Za nami przedostatni piłkarski weekend w wykonaniu najlepszych lig europejskich. W czasie jego trwania jak zawsze mogliśmy podziwiać wiele wspaniałych widowisk. W Anglii i Niemczech rozgrywki na najwyższym szczeblu piłkarskim dobiegły już końca. Kluby z Hiszpanii, Francji i Włoch, mają do rozegrania jeszcze jedną kolejkę. Pozwólcie, że w pierwszej części podsumuję te 3 ostatnie dni zażartej walki w 5 najmocniejszych ligach europejskich.