FA Cup: Dwa gole Kane'a w dwie minuty; Wimbledon odpada z rozgrywek

Autor: Michał Nowacki | 07.01.2018 17:53 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Tottenham bez problemów rozprawił się u siebie z Wimbledonem w FA Cup. O ile do przerwy nie padły żadne gole, o tyle w drugiej połowie dwukrotnie bramkarza gości pokonał Harry Kane. Anglik w ciągu dwóch minut zaliczył dublet. Jedno trafienie dołożył Jan Vertonghen.

W pierwszej odsłonie gry gospodarze totalnie zdominowali gości, osiągając przewagę w posiadaniu piłki na poziomie 83%. "Koguty" były także groźniejsze pod bramką rywali, lecz ostatecznie do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy.

W 63. minucie Sissoko znakomicie zagrał piłkę do Kane'a, który stał blisko prawej krawędzi pola karnego i huknął tak, że golkiper gości nie miał nic do powiedzenia. Dwie minuty później Anglik ponownie wpisał się na listę strzelców. Po uderzeniu Walkera-Petersa z lewej strony piłka trafiła w słupek, ale do odbitej futbolówki dopadł Anglik i podwyższył rezultat na 2:0.

W 71. minucie Jan Vertonghen ustalił wynik meczu na 3:0. Beg uderzył  z 25. metrów w prawe okno. Bramkarz nie miał absolutnie żadnych szans, zaś stoper zdobył swoją pierwszą bramkę dla "Kogutów" od października 2013 roku.

Tottenham Hotspur – Wimbledon AFC 3:0 (0:0) Kane 63', 65', Vertonghen 71'

• Pochettino: Nie czuję presji z powodu trzech porażek pod rząd

Tottenham przegrał trzy ostatnie mecze we wszystkich rozgrywkach. Po zwycięstwie na koniec sierpnia z Manchesterem United na Old Trafford przyszła wpadka z Watfordem na jego boisku. W ostatniej kolejce także się "Koguty" nie popisały i u siebie uległy Liverpoolowi 1:2. Mecz w Lidze Mistrzów z Interem Mediolan miał przełamać złą passę, ale to Włosi wygrali 2:1 i zdobyli pierwsze punkty w fazie grupowej. Trener angielskiego klubu, Mauricio Pochettino zapewnia, że nie czuje żadnej presji, jakoby miał stracić pracę na Wembley.

Inter Mediolan wraca do Ligi Mistrzów po 6-letniej przerwie. Podopieczni Luciano Spallettiego na Giuseppe Meazza podjęli zespół „Kogutów”. Dwie bramki zdobyte w końców spotkania sprawiły, że Inter udanie zainaugurował rozgrywki grupowe Champions League.

Mauricio Pochettino na konferencji prasowej zganił swoich piłkarzy za słabe występy w ostatnich dwóch spotkaniach ligowych. Natomiast Luciano Spalletti skupił się na wychwalaniu… Ligi Mistrzów.

W pierwszej kolejce szczególnym zainteresowaniem może cieszyć się rywalizacja „Nerazzurrich” i „Kogutów”. Jednak pojedynek „Dumy Katalonii” z „Czerwono-Białą Armią” także zapowiada się ciekawie, głównie ze względu na wyborną formę obu drużyn.

• „The Reds” nadal niepokonani. Tym razem ofiarą były „Koguty”

Podopieczni Kloppa nie pozostawili złudzeń ekipie Pochettino i wywieźli z Londynu komplet punktów.