Gładka wygrana Barcelony

Autor: Michał Nowacki | 07.01.2018 18:14 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Pierwszy mecz w Primera División w 2018 roku FC Barcelona rozgrywała u siebie z UD Levante. Lider tabeli pokazał, że dobrze wykorzystał przerwę w sezonie i gładko pokonał rywala 3:0.

W 12. minucie wynik meczu otworzył Lionel Messi, który pokusił się o uderzenie z woleja. Piłkę podawał mu Jordi Alba i po strzale Argentyńczyka wpadła ona do bramki tuż przy lewym słupku. Dwie minuty później powinno być 2:0. Luis Suarez zdecydował się na uderzenie, ale prosto w bramkarza.

W 25. minucie Ousmane Dembele spróbował szczęścia z krawędzi pola karnego, ale Oier był na posterunku i rzucił się w lewy dolny róg. Do futbolówki dopadł jeszcze Suarez, ale dobijając piłkę kopnął ją wysoko nad bramką.

W 38. minucie Luis Suarez znalazł drogę do bramki gości. Urugwajczyk uderzył zza linii pola karnego i piłka wpadła w lewe okienko. W pierwszej połowie więcej goli nie padło.

W 65. minucie goście mogli zdobyć kontaktowego gola. Shaquell Moore był zostawiony bez opieki, Marc-Andre ter Stegen rzucił się w prawy dolny róg i UD Levante z tej akcji miało tylko "korner". W 72. minucie Luis Suarez mógł mieć drugie trafienie, jednak Oier wyciągnął się jak struna i wybił piłkę na rzut rożny.

W doliczonym czasie gry Messi podawał do Paulinho, który dopełnił formalności i wpakował piłkę do pustej bramki. Tym samym "Blaugrana" sięgnęła po trzy punkty.

FC Barcelona – UD Levante 3:0 (2:0) Messi 12', Suarez 38', Paulinho 90+3'