Coupe de France: PSG gromi rywala na wyjeździe; trzy dublety

Autor: Michał Nowacki | 07.01.2018 22:55 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Paris Saint-Germain nie dało żadnych szans Stade Rennes i wygrało w delegacji 6:1 w Pucharze Francji.

W dziewiątej minucie z głębi pola długie podanie dostał Kylian Mbappe, który przyjął sobie futbolówkę w polu karnym i uderzył tuż przy lewym słupku. Francuz wyczekał moment podania, aby nie wpaść w pułapkę ofsajdową i bez problemów wyprzedził dwóch rywali. W 17. minucie na 2:0 podwyższył Neymar. W tej sytuacji piłkę w pole karne z prawego skrzydła dostał Cavani, odegrał do kolegi, który podał do Brazylijczyka. Trójka zawodników PSG potrafiła rozegrać między sobą piłkę w polu karnym rywala! Neymar jeszcze okiwał przeciwnika i uderzył na bramkę.

W 24. minucie Angel Di Maria także wpisał się na listę strzelców. Argentyńczyk dostał futbolówkę z lewej strony i stojąc kilka kroków przed bramkarzem, uderzył bezbłędnie. W 43. minucie zawodnicy PSG znowu rozegrali ze sobą akcję w polu karnym rywala, jeden wszedł z nią do środka, podał do kolegi, który tylko zamarkował strzał. Piłkę otrzymał Neymar i podwyższył przed przerwą na 4:0.

W 67. minucie gospodarze odpowiedzieli trafieniem z rzutu karnego. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Bourigeaud. W 74. minucie defensywa Stade Rennais znowu popełniła błąd, podobnie jak dwie minuty później i cały mecz skończył się wynikiem 6:1 dla PSG. Najpierw Angel Di Maria dostał piłkę z prawej strony i huknął z krawędzi pola karnego. Drugie trafienie zaliczył Kylian Mbappe, który wybiegł przed obrońców i dostał piłkę od kolegi. Blok defensywny sugerował, że był spalony, ale arbiter nic takiego nie dostrzegł.

Stade Rennais – Paris Saint-Germain 1:6 (0:4) Bourigeaud 66' (k.) – Mbappe 9', 76', Neymar 17', 43', Di Maria 24', 74'