Ribery uważa, że w 2013 roku został okradziony ze Złotej Piłki

Autor: Dariusz Maruszczak | 09.01.2018 14:46 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Franck Ribery stwierdził, że czuje się okradziony z powodu nieotrzymania Złotej Piłki w 2013 roku i ubolewał nad brakiem wsparcia ze strony rodaków.

– To był trudny okres. To było dla mnie niezrozumiałe. Wygrałem wszystkie trofea, nie mogłem zrobić więcej. Czułem się tak, jakbym został okradziony. Niektórzy Francuzi mnie wspierali, ale nie czułem jednoznacznego poparcia z mojego kraju – powiedział Ribery w wywiadzie dla Canal +.

Przypomnijmy, że w sezonie 2012/2013 Ribery wygrał Ligę Mistrzów z Bayernem Monachium, ale w głosowaniu na zdobywcę Złotej Piłki znalazł się na trzecim miejscu. Francuz otrzymał 23,36% głosów, podczas gdy Leo Messi 24,72%, a Cristiano Ronaldo 27,99%.

Skrzydłowy Bayernu ma żal do swoich rodaków za brak wsparcia w tamtym okresie. – Widziałem na własne oczy, jak Francuzi, trenerzy, mówili: to jest dla Cristiano Ronaldo [Złota Piłka – przyp.red]. Myślicie, że Portugalczycy woleliby, żeby wygrał Messi lub Ribery? Albo żeby Argentyńczycy chcieli zwycięstwa Ribery’ego lub Ronaldo? To przecież niemożliwe.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Franck Ribery, Złota Piłka

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Bale w Bayernie Monachium?

  Cały czas nieznana jest przyszłość walijskiego skrzydłowego. Według ostatnich doniesień, jego usługami poważnie zainteresowani są „Bawarczycy”.

  czytaj więcej
 • Oficjalnie: Kolejne sankcje od UEFA!

  W związku ze spotkaniem Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA, które odbyło się 31 maja, zapadły decyzje odnośnie ukarania klubów oraz piłkarzy.

  czytaj więcej
 • Juventus wykupił Douglasa Costę

  Włodarze "Starej Damy" zdecydowali się na wykupienie Brazylijczyka z Bayernu Monachium.

  czytaj więcej
 • Ter Stegen: Jestem rozczarowany decyzją trenera

  Wszystko wskazuje na to, że 26-latek nie będzie podstawowym bramkarzem reprezentacji Niemiec na mundialu w Rosji, mimo iż ma ze sobą fenomenalny sezon w barwach Barcelony.

  czytaj więcej
 • Jedenastka Ligi Mistrzów 17/18

  Kolejny sezon Champions League dobiegł końca. Bez wątpienia rozgrywki te po raz kolejny nas zaskoczyły. Mieliśmy wiele niespodziewanych wzlotów i upadków, wielkich zwycięstw i spektakularnych porażek. Te wszystkie czynniki rzecz jasna miały wpływ na nasze skromne zestawienie najlepszych piłkarzy tej edycji Ligi Mistrzów.

  czytaj więcej

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze