Ribery uważa, że w 2013 roku został okradziony ze Złotej Piłki

Autor: Dariusz Maruszczak | 09.01.2018 14:46 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Franck Ribery stwierdził, że czuje się okradziony z powodu nieotrzymania Złotej Piłki w 2013 roku i ubolewał nad brakiem wsparcia ze strony rodaków.

– To był trudny okres. To było dla mnie niezrozumiałe. Wygrałem wszystkie trofea, nie mogłem zrobić więcej. Czułem się tak, jakbym został okradziony. Niektórzy Francuzi mnie wspierali, ale nie czułem jednoznacznego poparcia z mojego kraju – powiedział Ribery w wywiadzie dla Canal +.

Przypomnijmy, że w sezonie 2012/2013 Ribery wygrał Ligę Mistrzów z Bayernem Monachium, ale w głosowaniu na zdobywcę Złotej Piłki znalazł się na trzecim miejscu. Francuz otrzymał 23,36% głosów, podczas gdy Leo Messi 24,72%, a Cristiano Ronaldo 27,99%.

Skrzydłowy Bayernu ma żal do swoich rodaków za brak wsparcia w tamtym okresie. – Widziałem na własne oczy, jak Francuzi, trenerzy, mówili: to jest dla Cristiano Ronaldo [Złota Piłka – przyp.red]. Myślicie, że Portugalczycy woleliby, żeby wygrał Messi lub Ribery? Albo żeby Argentyńczycy chcieli zwycięstwa Ribery’ego lub Ronaldo? To przecież niemożliwe.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Franck Ribery, Złota Piłka

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze