Milik polubi poniedziałki?

Autor: Grzegorz Góra | 10.01.2018 12:16 | komentarzy: 4 | kategoria: News |

Już 15 stycznia polski napastnik może dostać zgodę od lekarzy na treningi z pełnym obciążeniem. Kadra meczowa? Być może już 21 stycznia w meczu z Atalantą!

Napastnik włoskiego SSC Napoli znów wraca do zdrowia w błyskawicznym tempie! Choć mówiło się, że na boisku pojawi się dopiero wiosną, wiele wskazuje na to, że już w przyszłym tygodniu Arkadiusz Milik wznowi treningi z zespołem. Kluczową okaże się poniedziałkowa wizyta u lekarza, który operował kolano Polaka. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, snajper polskiej reprezentacji dostanie zgodę na wznowienie normalnych treningów.

Wszystko wskazuje na to, że błyskawiczny powrót Milika do zdrowia, jednoznacznie utnie spekulacje na temat jego przyszłości pod Wezuwiuszem. Końcem roku w polskich i włoskich mediach pojawiły się spekulacje jakoby klub i sam zawodnik rozważali opcję wypożyczenia na rundę wiosenną, tak aby Milik dzięki regularnej grze dobrze przygotował się do zbliżających się Mistrzostw Świata w Rosji. Ostatecznie, wobec szybszego niż przypuszczano powrotu do zdrowia Polaka, klub z Neapolu postanowił zrezygnować z tych planów i pozwolić byłemu napastnikowi zabrzańskiego Górnika odbudowywać się wśród kolegów z drużyny.

Na powrót polskiego napastnika czeka już trener SSC Napoli Maurizio Sarri, który w jednym z radiowych wywiadów przyznał, że liczy na wznowienie przez niego treningów z drużyną.

– Na chwilę obecną wygląda na to, że wszystko przebiega dobrze. Często go widuję, ale niestety nie na naszym treningu. Arek w połowie stycznia będzie miał kontrolę, która może dać nam ostateczną odpowiedź czy może już wrócić do treningów. Następnie mam nadzieję, że jak najszybciej wróci na właściwy poziom – powiedział Sarri, dodając, że zarówno Polak jak i walczący z podobną kontuzją Ghoulam, są ważnym ogniwami jego zespołu.

Za 5 dni dowiemy się jaki los czeka Arkadiusza Milika, ale znając jego podejście do sportu i rehabilitacji, można spodziewać się dobrych wieści i liczyć, że już wkrótce znów zobaczymy go na boiskach Serie A.

Czytaj więcej o: Włochy, Trenerzy, Arkadiusz Milik, SSC Napoli, Maurizio Sarri

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (4)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze