Justin Kluivert: Mogę zajść na szczyt, tak jak mój ojciec

Autor: Dariusz Maruszczak | 10.01.2018 13:51 | komentarzy: 6 | kategoria: News |

Justin Kluivert, syn słynnego napastnika reprezentacji Holandii Patricka Kluiverta, udzielił wywiadu dla holenderskiego dziennika Algemeen Daglad, w którym powiedział, że chce pójść w ślady ojca i stać się jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

– Chcę utrzymać na topie nazwisko Kluivert. Wszyscy je znają i to musi cię motywować – powiedział Justin.

– Chcę być na szczycie, tak jak mój ojciec. Może będzie trochę gorzej albo trochę lepiej. Nie będę jednak zirytowany z tego powodu, bo jestem z niego dumny. Fajnie jest mieć takiego ojca – dodał.

18-latek miał trudny początek sezonu, ale w ostatnich sześciu spotkaniach ligowych strzelił pięć goli. Lepsza forma wiąże się ze zmianą pozycji Kluiverta, który woli występować na lewym, a nie na prawym skrzydle.

– Cieszę się, że dostałem szansę na lewym skrzydle. To naprawdę moja pozycja, ale muszę grać lepiej i strzelać więcej bramek. Mam 18 lat i dopiero zaczynam swoją karierę. Wszystko jest teraz inne. Przeciwnicy mnie znają i czasem podwajają w kryciu. Uznaję to za komplement – stwierdził młody Kluivert.

– Na początku sezonu miałem gorszy okres. Potem myślałem zbyt wiele, podczas gdy muszę grać po prostu w swoim stylu. Jeśli będę to kontynuował, mam nadzieję, że w tym roku zdołam zadebiutować w reprezentacji Holandii, tak jak mój tata – wyznał.

Czytaj więcej o: Holandia, Ajax Amsterdam, Patrick Kluivert, Justin Kluivert

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (6)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze