Coupe de la Ligue: Tym razem bez gradu goli, ale ze spokojnym awansem. PSG już w półfinale

Autor: Kacper Chwedoruk | 10.01.2018 23:10 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Wicemistrzowie Francji mieli trudności ze sforsowaniem obrony rywala. Paris Saint-Germain, mimo godzinnej gry w przewadze, nie było w stanie strzelić rywalom dużej liczby bramek.

Amiens, chociaż i tak od samego początku, było stawiane na straconej pozycji, to bardzo szybko dodatkowo utrudniło sobie życie. Wszystko przez Gurtnera, który musiał opuścić boisko już w 34. minucie spotkania. Bramkarz gospodarzy osłabił swój zespół, który w pierwszej połowie bronił się niezwykle ambitnie.

Gwiazdy z Paryża przed przerwą nie byli w stanie objąć prowadzenia, ale dopiero po zmianie stron podkręcili znacząco tempo. W drugiej połowie Neymar przypomniał o sobie. Brazylijski zawodnik wywalczył rzut karny, który chwilę później sam bezbłędnie zamienił na gola.

Zastępujący Gurtnera, Bouet był zdecydowanie największym wygranym tego pojedynku. Rezerwowy bramkarza Amiens, poza rzutem karnym, raz za razem ratował swój zespół od utraty gola. Jak już futbolówka przeszła przez golkipera, to z pomocą przychodziła mu poprzeczka. Tak było w przypadku z Kylianem Mbappe.

Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem arbitra, Adrien Rabiot przypieczętował triumf wicemistrzów Francji. PSG, bez zbędnego forsowania tempa, pewnie awansowało do półfinału i jest coraz bliżej sięgnięcia po pierwszy tytuł w obecnym sezonie.

Paryżanie o finał zagrają na wyjeździe ze Stade Rennes 30 bądź 31 stycznia.

Amiens SC – Paris Saint-Germain 0:2 (0:0) Neymar 53' (k.), Rabiot 78'