Copa del Rey: Dublet Vazqueza to za mało, Numancia nie dała się ograć na Bernabeu

Autor: Kacper Chwedoruk | 10.01.2018 23:25 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Real Madryt, dzięki wysokiemu zwycięstwu w pierwszym spotkaniu, pewnie awansował do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Króla. W rewanżowym meczu byliśmy jednak świadkami dużej niespodzianki, bowiem drugoligowy zespół z Numancii nie przegrał na Santiago Bernabeu.

Mistrzowie Hiszpanii, którzy zagrali mocno rezerwowym składem, nie popisali się w środowy wieczór. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a, chociaż mieli olbrzymią przewagę w posiadaniu piłki, to nie byli w stanie dobić przeciwnika. Dla Realu wszystko zaczęło się dobrze, bowiem pierwszy na listę strzelców wpisał się Lucas Vazquez.

I wydawało się, że od tego momentu gospodarze pójdą za ciosem. Będą kontrolować to co dzieje się na placu gry. Tak też było, jednak w ostatniej minucie pierwszej części, goście niespodziewanie wyrównali i na przerwę schodzili z bramkowym remisem.

Po rozpoczęciu drugiej połowy, "Królewscy" ponownie atakowali. Znów szybko strzelili gola i za sprawą drugiego trafienia Lucasa objęli prowadzenie. Od tego momentu, Real grał niemal identycznie jak w pierwszej połowie. Długie, monotonne rozgrywanie akcji, z którego nic nie wynikało w końcówce się zemściło.

Dzielnie walcząca Numancia doprowadził do wyrównania, po precyzyjnym uderzeniu głową Guillermo. Snajper drugoligowego klubu, mimo iż rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, to podobnie jak Vazquez zaliczył dublet, a Real po raz kolejny w obecnym sezonie się nie popisał.

W doliczonym czasie gry, drugą żółtą kartkę obejrzał Calvo, jednak ta sytuacja nie odmieniła losów meczu.

Real Madryt – CD Numancia 2:2 (1:1) Vazquez 10', 59' – Guillermo 45', 82'

• Nowy sezon. Stare demony? Startuje Liga Mistrzów!

Cristiano Ronaldo zamienił Real na Juventus, Gianluigi Buffon dołączył do PSG, lecz czy tak naprawdę układ sił się zmienił? Faworytami do końcowego tryumfu są te same zespoły, co w ubiegłej edycji. Pewnym jest to, że do rozgrywek przystępuje aż 9 Polaków. Większość z nich ma zapewniony pierwszy skład.

Real Madryt nie ustępuje kroku Barcelonie. „Los Blancos” mieli przed sobą kolejną przeszkodę do pokonania. Athletic Club był trudnym rywalem dla „Królewskich”, co zresztą zaprezentował.

• Marcelo oskarżony o oszustwo podatkowe!

Lewy obrońca Realu Madryt Marcelo został skazany na cztery miesiące pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości ok. 900 tysięcy euro. El Mundo Deportivo donosi jednak, że Brazylijczyk nie zostanie zamknięty, gdyż w Hiszpanii pierwsza kara do okresu dwóch lat może zostać odroczona na okres próby. Chodzi o to, że 30-latek ukrył w prawie podatkowym zarobki z tytułu praw do swojego wizerunku.

Real Madryt, podobnie jak AS Roma, trafił do niezbyt wymagającej grupy. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to te dwa zespoły na wiosnę nadal będą rywalizować w Lidze Mistrzów.

Jak donosi dziennik Tuttosport, Juventus rozważa wymienienie Alexa Sandro na Marcelo. Transakcja z Realem Madryt może zostać przeprowadzona już w zimowym okienku transferowym.