Copa del Rey: Alba z Messim rozbili Celtę

Autor: Grzegorz Góra | 11.01.2018 23:20 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Na Camp Nou obyło się bez niespodzianek – FC Barcelona zmiażdżyła Celtę Vigo i pewnie awansowała do kolejnej rundy Pucharu Króla.

Choć po bramkowym remisie w Vigo piłkarze Ernesto Valverde byli dziś w komfortowej sytuacji, do meczu z Celtą podeszli na poważnie i już w pierwszym kwadransie praktycznie rozstrzygnęli losy dwumeczu.

Ile wart jest w ataku Messi nie trzeba nikomu przypominać, jednak Argentyńczyk, tak na wszelki wypadek, postanowił profilaktycznie znów to udowodnić i w 15. minucie meczu miał na swoim koncie już dwie bramki. Obie padły niemal w identyczny sposób – piłka na lewe skrzydło do Alby, ten zagrywa w pole karne, a Messi dokłada niezawodną lewą nogę i… bezradnemu Sergio Alvarezowi pozostało wyjmować piłkę z siatki.

Skoro jednak strzelił Messi, swoje bramki zdobywać chcieli też inni. W 21. minucie gola strzelił odpoczywający przed tygodniem Luis Suárez, ale sędzia, jak się potem okazało niesłusznie, dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Chwilę później atomowym strzałem pod poprzeczkę popisał się za to Iniesta, ale jemu, na drodze do bramki stanął Alvarez.

W 28. minucie golkiper Celty znów nie miał jednak nic do powiedzenia. Super duet z pierwszego kwadransa postanowił zamienić się rolami i tym razem do siatki trafił Alba, który wykorzystał doskonałe podanie od Leo Messiego.

Nie minęły dwie minuty, a „Blaugrana” uderzyła ponownie. Tym razem w rolę asystenta wcielił się… Pione Sisto. Pomocnik Celty nie zauważył zbliżającego się Luis Suáreza i tak podał do bramkarza, że piłka wylądowała pod nogami „El Pistolero”, któremu nie pozostało nic innego niż strzelić na 4:0.

Po zmianie stron, pewna swego Barcelona, nieco wyhamowała, jednak to piłkarze Valverde wciąż dyktowali warunki. Po godzinie gry, trener „Dumy Katalonii” dał odpocząć największym gwiazdom i w miejsce Messiego i Iniesty, na murawie pojawili się Dembélé i Arnaiz. Pierwszy z nich pokazał się już dziesięć minut później, gdy zdecydował się na indywidualny rajd zakończony strzałem w obrońcę. Drugi, dwie minuty później, huknął w boczną siatkę.

Choć pod koniec spotkania Katalończycy oddali nieco inicjatywę przyjezdnym, to właśnie oni zdobyli jeszcze jednego gola, kompletując „manitę”. Dośrodkowanie Dembélé z rzutu rożnego, strzałem głową na gola zamienił Rakitić, ustalając wynik spotkania na 5:0 dla „Blaugrany”.

FC Barcelona – RC Celta Vigo 5:0 (4:0) Messi 13’, 15’ , Alba 28’, Suárez 30’, Rakitić 87’