Co za widowisko w hicie Premier League! Siedem goli i Liverpool przerwał passę City!

Autor: Kacper Chwedoruk | 14.01.2018 18:55 | komentarzy: 21 | kategoria: Recenzja meczu |

Świetna passa Manchesteru City została powstrzymana. Podopieczni Pepa Guardioli przegrali pierwszy mecz w ligowym sezonie. Lepszy okazał się Liverpool, który na własnym stadionie wygrał 4:3.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanego ataku gospodarzy. Liverpool bardzo szybko objął prowadzenie za sprawą mocnego uderzenia z dystansu Alexa Oxlade-Chamberlain. Zawodnicy Jurgena Cloppa szli za ciosem, ale nie potrafili strzelić kolejnego gola.

Goście, obudzili się dopiero pod koniec pierwszej połowy. Wówczas świetnie w polu karnym zachował się Leroy Sane. Reprezentant Niemiec pokonał swojego rodaka sprytnym uderzeniem w okolicach krótkiego słupka. Błąd Kariusa spowodował, że Liverpool schodził na przerwę tylko z remisem.

Po zmianie stron gospodarze oddali inicjatywę przyjezdnym i szukali swoich szans z kontrataków. Jeden z nich pięknym uderzeniem na gola zamienił Firmino. Brazylijczyk rozpoczął piorunujące 10 minut, które wstrząsnęły Manchesterem City. Dwie minuty po trafieniu napastnika wyjątkowym Mane podwyższył prowadzenie "The Reds".

Następnie Salah z okolic połowy boiska wykorzystał błąd Edersona. Egipcjanin wyprowadził swój zespół na trzy bramkowe prowadzenie. Gdy wydawało się, że jest już po meczu sygnał do ataku przyjezdnym dał Bernardo Silva.

W pierwszej minucie doliczonego czasu kontaktowe trafienie dla "Obywateli" zaliczył Gundogan. Na więcej jednak lidera Premier League nie było stać i po niesamowitym widowisku to Liverpool okazał się górą, tym samym przerywając serię zwycięstw Manchesteru City.

Liverpool FC – Manchester City 4:3 (1:1) Chamberlain 9', Firmino 59', Mane 61', Salah 68' – Sane 40', B. Silva 84', Gundogan 90+1'

Czytaj więcej o: Liverpool FC, Anglia, Manchester City, Alex Oxlade-Chamberlain , Ilkay Gundogan, Mohamed Salah, Roberto Firmino, Leroy Sane , Sadio Mane, Bernardo Silva, Premier League