Co za widowisko w hicie Premier League! Siedem goli i Liverpool przerwał passę City!

Autor: Kacper Chwedoruk | 14.01.2018 18:55 | komentarzy: 21 | kategoria: Recenzja meczu |

Świetna passa Manchesteru City została powstrzymana. Podopieczni Pepa Guardioli przegrali pierwszy mecz w ligowym sezonie. Lepszy okazał się Liverpool, który na własnym stadionie wygrał 4:3.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanego ataku gospodarzy. Liverpool bardzo szybko objął prowadzenie za sprawą mocnego uderzenia z dystansu Alexa Oxlade-Chamberlain. Zawodnicy Jurgena Cloppa szli za ciosem, ale nie potrafili strzelić kolejnego gola.

Goście, obudzili się dopiero pod koniec pierwszej połowy. Wówczas świetnie w polu karnym zachował się Leroy Sane. Reprezentant Niemiec pokonał swojego rodaka sprytnym uderzeniem w okolicach krótkiego słupka. Błąd Kariusa spowodował, że Liverpool schodził na przerwę tylko z remisem.

Po zmianie stron gospodarze oddali inicjatywę przyjezdnym i szukali swoich szans z kontrataków. Jeden z nich pięknym uderzeniem na gola zamienił Firmino. Brazylijczyk rozpoczął piorunujące 10 minut, które wstrząsnęły Manchesterem City. Dwie minuty po trafieniu napastnika wyjątkowym Mane podwyższył prowadzenie "The Reds".

Następnie Salah z okolic połowy boiska wykorzystał błąd Edersona. Egipcjanin wyprowadził swój zespół na trzy bramkowe prowadzenie. Gdy wydawało się, że jest już po meczu sygnał do ataku przyjezdnym dał Bernardo Silva.

W pierwszej minucie doliczonego czasu kontaktowe trafienie dla "Obywateli" zaliczył Gundogan. Na więcej jednak lidera Premier League nie było stać i po niesamowitym widowisku to Liverpool okazał się górą, tym samym przerywając serię zwycięstw Manchesteru City.

Liverpool FC – Manchester City 4:3 (1:1) Chamberlain 9', Firmino 59', Mane 61', Salah 68' – Sane 40', B. Silva 84', Gundogan 90+1'

Czytaj więcej o: Liverpool FC, Anglia, Manchester City, Alex Oxlade-Chamberlain , Ilkay Gundogan, Mohamed Salah, Roberto Firmino, Leroy Sane , Sadio Mane, Bernardo Silva, Premier League

• Klopp: Do wygrania tytułu będzie potrzebne 105 punktów

Liverpool wczoraj wygrał z Wolverhampton 2:0 i Jürgen Klopp przyznał, że do zdobycia mistrzostwa Anglii potrzebne będzie 105 punktów. Niemiec zapewnił jednak, że nie koncentruje się na tym. "The Reds" tym samym po triumfie nad "Wilkami" zapewnili sobie pozycję lidera na Boże Narodzenie z dorobkiem 48 "oczek". Manchester City może tą stratę zniwelować do jednego punktu, jeśli pokona u siebie Crystal Palace. Trzeci Tottenham traci dziewięć punktów, ale jutro zagra z lokalnym rywalem lidera, Evertonem.

Za nami kolejny weekend obfitujący w piłkarskie emocje.

Już w najbliższy poniedziałek (17 grudnia) o godzinie 12:00 w Nyonie poznamy pary 1/8 finału fazy pucharowej tegorocznej edycji Champions League.

Czas przyjrzeć się jakie rozstrzygnięcia padły tym razem w meczach najlepszych piłkarskich lig.

Stoper "The Blues", David Luiz uważa, że pokora była kluczem do zwycięstwa nad Manchesterem City. Chelsea wygrała u siebie 2:0 i sprawiła, że zespół Josepa Guardioli zanotował nie tylko pierwszą porażkę w lidze, ale także stracił fotel lidera na rzecz Liverpoolu.