Kłopoty PSG w Nantes. Di Maria bohaterem

Autor: Kacper Chwedoruk | 14.01.2018 22:55 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Paris Saint-Germain kontynuuje swój marsz po mistrzostwo Francji. W niedzielny wieczór podopieczni Unaia Emery'ego wygrali na wyjeździe z FC Nantes.

Przyjezdni szybko zaczęli atakować rywala. Edinson Cavani zamienił się rolami z Angelem Di Marią. Urugwajczyk sprytnym zagraniem obsłużył Argentyńczyka, który pokonał golkipera Nantes. Jak się później okazało, był to jedyny gol w tym spotkaniu, który zapewnił już siedemnasty wygrany mecz w Ligue 1.

W końcówce pierwszej części z kolei Di Maria fatalnie spudłował. Pomocnik z okolic piątego metra nie trafił do pustej bramki, fatalnie przenosząc ją nad poprzeczką. Po przerwie, podopieczni Claudio Ranieriego odważniej ruszyli na gości.

Diego Carlos był bliski zaskoczenia golkipera Paryżan, jednak minimalnie przestrzelił. W 60. minucie spotkania Emiliano Sala znalazł sposób na Areolę. Snajper w momencie oddania strzały znajdował się na pozycji spalonej, co dostrzegł arbiter.

W doliczonym czasie gry, środkowy obrońca gospodarzy został ukarany drugą żółtą kartką. Nantes, mimo że postawiło twarde warunki PSG, nie potrafiło urwać choćby punktu przyjezdnym, którzy po wpadce ze Strasbourgiem kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa.

FC Nantes – Paris Saint-Germain 0:1 (0:1) Di Maria 12'

• Emery ma coraz większe szanse na zastąpienie Wengera

Media w Anglii donoszą, że Unai Emery jest coraz bliżej objęcia stanowiska trenera Arsenalu. Wiadomo już, że Arsène Wenger pożegnał się z kibicami i w nowym roku nie poprowadzi klubu w żadnych rozgrywkach. Spekulowano, że jego miejsce zajmie Mikel Arteta. Okazuje się jednak, że 36-latka uprzedzi o 10 lat starszy rodak.

Piłkarski sezon 2017/2018 w wykonaniu najlepszych klubów Starego Kontynentu przeminął z wiatrem. W ubiegły weekend walka zakończyła się na arenach ekstraklasy francuskiej, hiszpańskiej i włoskiej. Pozwolę sobie podsumować ostatnie 3 dni zmagań w najlepszych ligach Europy.

Za nami przedostatni piłkarski weekend w wykonaniu najlepszych lig europejskich. W czasie jego trwania jak zawsze mogliśmy podziwiać wiele wspaniałych widowisk. W Anglii i Niemczech rozgrywki na najwyższym szczeblu piłkarskim dobiegły już końca. Kluby z Hiszpanii, Francji i Włoch, mają do rozegrania jeszcze jedną kolejkę. Pozwólcie, że w pierwszej części podsumuję te 3 ostatnie dni zażartej walki w 5 najmocniejszych ligach europejskich.

Paris Saint-Germain 15 kwietnia zapewniło sobie mistrzostwo Francji. Unai Emery postanowił nie zwalniać tempa i na mecz z EA Guingamp wystawił podstawową jedenastkę. „Les Parisiens” w ostatnich minutach zdołali zdobyć dwie bramki, które uratowały gospodarzy przed kompletnym blamażem.

• Oficjalnie: Unai Emery odchodzi z PSG!

Hiszpański szkoleniowiec poinformował, że jest to jego ostatni sezon w roli trenera ekipy z Parc des Princes.