United wygrało u siebie; gol Lukaku

Autor: Michał Nowacki | 15.01.2018 22:49 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester United wykorzystał atut własnego boiska i pewnie ograł Stoke City. Kolejnego gola w tym sezonie zdobył Romelu Lukaku, który na początku sezonu błyszczał skutecznością, lecz później nieco się zaciął.

W dziewiątej minucie wynik meczu otworzył Antonio Valencia, który dostał świetną piłkę od Paula Pogby. Ekwadorczyk uderzył z krawędzi pola karnego. W 12. minucie Xherdan Shaqiri chciał zaskoczyć Davida De Geę, który jednak był na posterunku i uważnie pilnował prawego słupka. Dziesięć minut później Stephen Ireland miał swoją okazję, ale futbolówka minęła lewy słupek.

W 26. minucie Maxim Choupo-Moting pokusił się o uderzenie, jednak jego strzał zablokował jeden z defensorów "Czerwonych Diabłów". W 38. minucie Paul Pogba zagrał do Anthony'ego Martiala, który wpisał się na listę strzelców. Akcja dwóch rodaków zakończyła się sukcesem.

W 45. minucie Kurt Zouma próbował swoich szans z jedenastu metrów. Doszedł do piłki bitej z rzutu wolnego, ale uderzając głową przymierzył obok prawego słupka. Widać, że zawodnik wypożyczony z Chelsea FC potrzebuje więcej ogrania po powrocie po kontuzji. W doliczonym czasie gry Xherdan Shaqiri znowu próbował zaskoczyć De Geę, ale Hiszpan był czujny w bramce.

W 59. minucie Martial powinien skompletować dublet, lecz Jack Butland nie dał się zaskoczyć tak słabej próbie. W 62. minucie Jeese Lingard zagrał do Maty, jednak w akcji "oko w oko" Hiszpan się pomylił i chybił obok lewego słupka.

W 66. minucie ten sam gracz uderzył minimalnie nad poprzeczką. Chwilę później były gracz Chelsea FC znowu miał okazję bramkową, ale dobijał piłkę będąc na pozycji spalonej. Tym samym w ciągu 10 minut Hiszpan mógł skompletować hattricka i zdobyć trzy gole po trzech podaniach Lingarda. W 72. minucie Anthony Martial ewidentnie szukał Romelu Lukaku. Zagrał piłkę do Belga, który mając obok siebie dwóch rywali zdołał ich minąć i oddać silny strzał na bramkę Butlanda. Bramkarz nie miał szans wyjąć tak mocno kopniętej piłki i został zmuszony do kapitulacji.

W 85. minucie Marcus Rashford miał wyjątkową okazję do podwyższenia prowadzenia, ale czujny był bramkarz gości. Chwilę później swoją okazję miał Mame Biram Diouf, były snajper "Czerwonych Diabłów", lecz uderzył w sam środek bramki. Następnie Senegalczyk znowu próbował dobijać piłkę, ale obok lewego słupka. Tym samym David De Gea po raz 12. zachował czyste konto i jest liderem, jeśli chodzi o ranking Złotej Rękawicy.

Manchester United – Stoke City 3:0 (2:0) Valencia 9', Martial 38', Lukaku 72'