Heynckes: De Bruyne to w tej chwili najlepszy piłkarz w Europie

Autor: Dariusz Maruszczak | 16.01.2018 18:22 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Trener Bayernu Monachium Jupp Heynckes wypowiedział się na temat Kevina De Bruyne i bronił polityki transferowej Bayernu, krytykując transfer Paula Pogby do Manchesteru United.

– De Bruyne nie grał tak dobrze w zeszłym roku, ale z chęcią oddałbym za niego ostatnią koszulę. Musisz mieć na tej pozycji takiego zawodnika jak on. De Bruyne jest obecnie najlepszym piłkarzem w Europie – chwalił Belga Heynckes.

Trener Bayernu pozostaje natomiast sceptyczny co do Paula Pogby. – Pogba kosztował Manchester United 105 milionów euro. Czy jego gra usprawiedliwia wydanie takiej kwoty?

Heynckes wziął tym samym udział w debacie na temat tego, czy Bayern powinien wydawać wielkie kwoty na nowych piłkarzy, podobnie jak inne czołowe kluby Europy. Doświadczony szkoleniowiec uważa, że „Bawarczycy” powinni sprowadzać do klubu największe talenty. – Bayern powinien iść drogą Süle, Kimmicha, Tolisso czy Comana. Oczywiście piłkarze mogą przyjść za 40-50 milionów, ale w dzisiejszych czasach nie dostaniesz ukształtowanego zawodnika za taką kwotę.

Niemiec wypowiedział się także na temat Jamesa Rodrigueza. – Każdego dnia można zobaczyć, jak bardzo jest tutaj szczęśliwy. Jest w pełni zintegrowany i wie, że może pozwolić sobie na popełnianie błędów i jeśli zostanie zastąpiony, to nie przez dyspozycję. Nasza komunikacja przebiega dobrze. Jestem z niego bardzo zadowolony i mam nadzieję, że będzie grał jeszcze lepiej.

Heynckes stwierdził, że Bayern nie musi się spieszyć w sprawie wyjaśnienia przyszłości Arturo Vidala, którym zainteresowana jest Chelsea. – Nie ma pośpiechu, jego kontrakt obowiązuje do 2019 roku. Jest bardzo aktywny i entuzjastyczny. Mam nadzieję, że w drugiej połowie sezonu będzie podobnie.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Jupp Heynckes, James Rodriguez, Paul Pogba, Arturo Vidal, Kevin De Bruyne

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze