PSG zabawiło się z Dijon. Cztery gole Neymara

Autor: Kacper Chwedoruk | 17.01.2018 23:10 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Paris Saint-Germain nie zwalnia tempa. Na każdym kroku udowadniają, że we Francji nie ma na nich mocnych. Tym razem ich ofiarą padło Dijon FCO, któremu PSG zaaplikowało aż osiem goli.

Wicemistrzowie Ligue 1 od początku mieli ochotę na ofensywne popisy w tym meczu. Strzelanie bardzo szybko rozpoczął Angel Di Maria. Argentyńczyk już po kwadransie dwukrotnie widniał na liście strzelców, czym zrehabilitował się za fatalne pudło w spotkaniu z Nantes.

Do przerwy gospodarze jeszcze dwukrotnie udokumentowali swoją wielką przewagę. Najpierw bramkę zdobył Cavani, a tuż przed końcem pierwszej części swój koncert rozpoczął Neymar. Brazylijczyk połowę zakończył fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Po zmianie stron, PSG wciąż nie ustawało w natarciach na bramkę rywala. Szybkie trafienie Neymara jeszcze bardziej rozbudziło apetyty na pogrom zawodnikom Unaia Emery'ego. "Paryżanie" nie mieli litości dla Dijon i jeszcze trzykrotnie pokonali bezradnego Reyneta.

Jeszcze dwukrotnie zrobił to Neymar, który w końcówce pewnie zamienił rzut karny na gola. Wcześniej były piłkarz Barcelony zanotował asystę przy trafieniu Kyliana Mbappe. Francuz wszedł z ławki rezerwowych i dał świetną zmianę. Neymar z kolei poza czterema bramkami zanotował również dwie asysty.

Paris Saint-Germain – Dijon FCO 8:0 (4:0) Di Maria 4', 15', Cavani 21', Neymar 42', 57', 73', 82' (k.), Mbappe 77'