Oficjalnie: Wielki transfer Bayernu Monachium

Autor: Kacper Chwedoruk | 19.01.2018 13:00 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Po długich spekulacjach ten transfer stał się faktem. Leona Goretzkę w swoich szeregach chciało wiele europejskich zespołów, jednak ten zdecydował, że dołączy do Bayernu Monachium.

Reprezentanta Niemiec w swoich szeregach chciała mieć Barcelona, Juventus oraz Liverpool. Młody pomocnik, którego kontrakt z FC Schalke 04 wygaśnie wraz z końcem czerwca, był zdecydowany jednak na transfer do „Bawarczyków”. Umowa Goretzki z Bayernem wejdzie w życie wraz z 1 lipca tego roku.

– Leon Goretzka poinformował nas na początku tego tygodnia, że chce odejść z klubu i dołączyć do Bayernu. Jest nam bardzo przykro to słyszeć. Karl-Heinz Rummenigge powiedział nam wczoraj, że Leon przeszedł badania medyczne. Tracimy bardzo, bardzo dobrego gracza – stwierdził Christian Heidel, dyrektor sportowy klubu z Gelsenkirchen.

Goretzka w obecnym sezonie rozegrał jedenaście meczów, w których czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

• Przełamanie Bayernu, Lewandowski bliski hat-tricka

Bayern Monachium po przerwie na mecze międzynarodowe wrócił do rozgrywek w Bundeslidze. Mistrz Niemiec mierzył się na wyjeździe z VfL Wolfsburg i po ostatnich wpadkach wrócił na zwycięską ścieżkę. Dublet zaliczył Robert Lewandowski.

• Dublet Nelsona daje oddech „Wieśniakom”

Do przerwy „Legenda” prowadziła z Hoffenheim, lecz w drugiej połowie wynik odwrócił Reiss Nelson, któremu wtórował Ádám Szalai.

Borussia Dortmund nie dała większych szans rywalom ze Stuttgartu, choć na początku drugiej połowy mogło być różnie, gdyby nie świetne interwencje Romana Bürkiego.

• „Kapryśna Diwa” pokonuje „Wieśniaki”. Rebić z czerwoną kartką!

Z rezultatu meczu siódmej kolejki Bundesligi może cieszyć się Eintracht Frankfurt, który dwukrotnie wykorzystał fatalną dyspozycję Olivera Baumanna. W odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła nawet czerwona kartka, którą obejrzał Ante Rebić.

Bayern Monachium nie potrafił wygrać trzech kolejnych spotkań z rzędu. Najpierw zremisował z Augsburgiem 1:1, z którym dzisiaj Borussia Dortmund wygrała po dramatycznej końcówce 4:3, później Hertha BSC ograła „Bawarczyków” 2:0 po golach Vedada Ibisevicia oraz byłego legionisty, Ondreja Dudy. Przyszła pora na Ligę Mistrzów, gdzie Bayern zremisował u siebie z Ajaksem 1:1. Dzisiaj na Allianz Arena przyszło się im mierzyć z Borussią Mönchengladbach. Wcześniej hat-tricka skompletował Paco Alcácer z Borussii Dortmund, więc Robert Lewandowski musiał go gonić.