Espanyol nie poszedł za ciosem. Sevilla za mocna

Autor: Kacper Chwedoruk | 20.01.2018 14:55 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Po niespodziewanym zwycięstwie w Pucharze Króla nad Barceloną, wydawało się, że Espanyol dostanie wiatru w żagle. Szybko jednak na ziemię sprowadziła ich Sevilla, która pewnie wygrała na Estadi Cornella-El Prat.

Goście decydujące ciosy zadali w pierwszej połowie. Sevilla szybko pokazała, że dysponuje większymi umiejętnościami i objęła prowadzenie. Swojego szczęścia szukał Joaquin Correa, jednak jego uderzenie zdołał jeszcze odbić Diego Lopez. Piłka spadła prosto pod nogi Franco Vazqueza, a ten bez problemu umieścił piłkę w siatce.

Przyjezdni wciąż przeważali i starali się pójść za ciosem. Jedna z kontr zakończyła się podwyższeniem wyniku. Genialną indywidualną akcją popisał się Pablo Sarabia, który ośmieszył dwóch obrońców Espanyolu. Klub z Estadio Ramon Sanchez Pizjuan już po niespełna pół godzinie gry znacznie przybliżył się do triumfu w tym spotkaniu.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze starali się coś zrobić, ale kompletnie nie mieli pomysłu na sforsowanie obrony gości. W samej końcówce podopieczni Vinzenzo Montelli jeszcze raz znaleźli sposób na Lopeza. Luis Muriel pozazdrościł Sarabii pięknego trafienia i również indywidualną akcją przedarł się przez stoperów Espanyolu.

RCD Espanyol – Sevilla FC 0:3 (0:2) Vazquez 15', Sarabia 34', Muriel 90'

• Oficjalnie: Roma pozyskała mistrza świata

AS Roma wydała 26,65 miliona euro za pomocnika Sevilli. Steven N'Zonzi podpisał z włoskim klubem umowę na cztery sezony. Wcześniej Francuz był na liście życzeń Arsenalu i Manchesteru United, ale to włoski klub złożył najpoważniejszą ofertę.

W Superpucharze Hiszpanii triumfowała FC Barcelona, która od początku spotkania musiała gonić wynik. Bramka zdobyta przed przerwą na 1:1 uskrzydliła tylko „Blaugranę”, która w końcówce meczu wydarła zwycięstwo rywalom z Sewilli.

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem poznaliśmy nowe cele transferowe Chelsea, jak również oferty za piłkarzy Barcelony.

Według najświeższych informacji Florentino Pérez (prezes „Królewskich”) jest już po pierwszych rozmowach ze swoją „prawą ręką” José Ángelem Sánchezem i agentem portugalskiego gwiazdora – Jorge Mendesem.

Walijski skrzydłowy mimo rozegrania świetnego meczu w finale Ligi Mistrzów, nadal nie może być pewny pozostania w Realu Madryt. Jego usługami zainteresowanych jest wiele klubów.