Spokojne popołudnie Chelsea. Hazard poprowadził "The Blues" do zwycięstwa

Autor: Kacper Chwedoruk | 20.01.2018 15:25 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Chociaż Chelsea w środku tygodnia grała dogrywkę w FA Cup, to w sobotę nie pokazywali zmęczenia. Bardzo szybko strzelili dwa gole i spokojnie kontrolowali wydarzenia boiskowe, do czego przyczyniły się wielkie błędy arbitra.

Spotkanie nie zdążyło się rozkręcić na dobre, a stołeczny zespół już miał wielką przewagę. Eden Hazard już w trzeciej minucie zapewnił prowadzenie przyjezdnym, którzy nawet na chwilę się nie zatrzymali i poszli za ciosem. Willian, Hazard i Batshuayi przeprowadzili fenomenalną trójkową akcję, a pierwszy z nich podwyższył prowadzenie.

Przed przerwą sędzia popełnił dwa bardzo znaczące błędy na niekorzyść gospodarzy. Schelotto był faulowany w polu karnym najpierw przez Caballero, a chwilę później przez Bakayoko, jednak zdaniem arbitra w obu przypadkach nie było przewinienia, co oznaczało ewidentne pomyłki Jonathana Mossa.

Po zmianie stron, "Mewy" były bardzo bliskie kontaktowego trafienia. Na drodze do tego stanął słupek. Willian również obił obramowanie bramki, potężnie strzelając z rzutu wolnego. Po strzale Brazylijczyka, Schelotto przegrał pojedynek oko w oko z Caballero, co ostatecznie przekreśliło szanse gospodarzy na choćby punkt.

W końcówce podopieczni Antonio Conte jeszcze dwukrotnie pokonali Ryana. Najpierw indywidualną akcją popisał się Hazard, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Minutę przed końcem regulaminowego czasu wynik ustalił Victor Moses. Przy golu Nigeryjczyka kapitalną asystę na swoim koncie zaliczył Musonda.

Brighton & Hove Albion FC – Chelsea FC 0:4 (0:2) Hazard 3', 77' Willian 6', Moses 89'

• Chelsea zdobyła FA Cup!

„The Blues” zdołali pokonać Manchester United i dzięki temu ekipa z Londynu dołożyła do swojej kolekcji 8 Puchar Anglii.

Za nami przedostatni piłkarski weekend w wykonaniu najlepszych lig europejskich. W czasie jego trwania jak zawsze mogliśmy podziwiać wiele wspaniałych widowisk. W Anglii i Niemczech rozgrywki na najwyższym szczeblu piłkarskim dobiegły już końca. Kluby z Hiszpanii, Francji i Włoch, mają do rozegrania jeszcze jedną kolejkę. Pozwólcie, że w pierwszej części podsumuję te 3 ostatnie dni zażartej walki w 5 najmocniejszych ligach europejskich.

W 38. serii spotkań Premiership mieliśmy poznać wszystkich czterech uczestników przyszłej edycji Ligi Mistrzów. O dwa ostatnie miejsca z angielskiej ekstraklasy walczyli „The Reds” i „The Blues”.

Nie milkną echa na temat przyszłości Wayne'a Rooneya, który według najnowszych doniesień medialnych miałby opuścić po sezonie Everton FC i przenieść się do DC United, występującego na co dzień w rozgrywkach MLS.

„Czerwony Diabły”, mimo iż nie były w stanie pokonać dziś „Młotów”, to i tak zdołały przypieczętować swój tegoroczny sukces w Premier League.