Agüero podciął skrzydła „Srokom”, przy okazji kompletując hat-tricka

Autor: Karol Brandt | 20.01.2018 20:26 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 24. kolejki Premier League „The Citizens” odnieśli przekonywujące zwycięstwo z podopiecznymi Rafaela Beníteza. Gwiazdą wieczoru bez wątpienia był ex-snajper Atlético Madryt.

Dzisiejszego wieczoru na Ethad Stadium Manchester City podejmował Newcastle United. Gospodarze przed tygodniem ulegli Liverpoolowi, zaś goście zremisowali z Swansea City. W tym starciu udziału wziąć nie mogli m.in. Gabriel Jesus („Obywatele”) oraz Aleksandar Mitrović („Sroki”). Przed pierwszym gwizdkiem arbitra, Paula Tierneya, stawiano na podopiecznych Josepa Guardioli.

W pierwszej odsłonie gry piłkarze Manchesteru City osiągnęli ogromną przewagę w posiadaniu piłki (82%) i co najważniejsze, przełożyli to na prowadzenie, które dał im Sergio Agüero. Choć należy dodać, że Argentyńczyk ledwie musnął piłkę głową zagraną przez Kevina De Bruyne. Niemniej jednak trafienie zostało zaliczone byłemu piłkarzowi Atlético Madryt.

Wcześniej futbolówkę do siatki skierował Raheem Sterling, lecz Anglik przebywał na pozycji spalonej. W związku z tym gol nie został uznany. Pomimo tego, gospodarze po pierwszej połowie schodzili na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu.

Po zmianie stron oba zespoły wróciły na boisko w takich samych zestawieniach, w jakich zaczynały to spotkanie. W 62. minucie w polu karnym przewinił Javier Manquillo, a rzut karny na gola zamienił Sergio Agüero. Tym razem nie było żadnych wątpliwości, komu zaliczyć trafienie.

W 67. minucie kontaktową bramkę strzeliły „Sroki”, a dokładnie zrobił to Jacob Murphy, który podciął piłkę nad wychodzących z bramki Edersonem. Asystę przy golu byłego piłkarza Norwich City zanotował Ciaran Clark. Chwilę potem boisko z powodu kontuzji opuścił Javier Manquillo, a zmienił go DeAndre Yedlin.

W 71. minucie świetny strzał w polu karnym rywali oddał Raheem Sterling, lecz Karl Darlow popisał się znakomitą interwencją, parując futbolówkę na słupek. W 83. minucie Leroy Sané ośmieszył defensorów gości, mijając ich niczym tyczki slalomowe, a następnie przekazał piłkę Sergio Agüero. Argentyńczyk oddał sprytny strzał i tym samym, skompletował hat-tricka.

Summa summarum Manchester City nie powiększył dorobku bramkowego, a całe spotkanie zakończyło się wygraną 3:1.

Manchester City – Newcastle United 3:1 (1:0) Agüero 34’, 63’ (k.), 83’ – Murphy 67’

• Zapowiedź: Real vs. Liverpool

Panie i panowie, przed nami ostatni akord tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Tym razem areną ostatecznego starcia o miano najlepszego klubu Europy będzie Stadion Olimpijski w Kijowie. Po jednej stronie ringu stanie Real Madryt. Po przeciwnej prawdziwy czarny koń tych rozgrywek – Liverpool FC. Kto sięgnie po najważniejsze trofeum w sezonie 2017/2018?

Zgodnie z obietnicą, sztab „Czerwonych Diabłów” na czele z José Mourinho nie traci czasu na urlop, tylko szuka piłkarzy, którzy mogliby wzmocnić drużynę przed najbliższym sezonem. Pierwszym graczem, który zawita tego lata na Old Trafford ma być Fred.

Manchester City nadal się nie poddaje i chce pozyskać skrzydłowego Leicester. Metro donosi, że Riyad Mahrez dołączy do mistrza Anglii, zaś "Lisy" dostaną 60 milionów funtów (69 milionów euro) oraz Patricka Robertsa.

Za nami przedostatni piłkarski weekend w wykonaniu najlepszych lig europejskich. W czasie jego trwania jak zawsze mogliśmy podziwiać wiele wspaniałych widowisk. W Anglii i Niemczech rozgrywki na najwyższym szczeblu piłkarskim dobiegły już końca. Kluby z Hiszpanii, Francji i Włoch, mają do rozegrania jeszcze jedną kolejkę. Pozwólcie, że w pierwszej części podsumuję te 3 ostatnie dni zażartej walki w 5 najmocniejszych ligach europejskich.

W 38. serii spotkań Premiership mieliśmy poznać wszystkich czterech uczestników przyszłej edycji Ligi Mistrzów. O dwa ostatnie miejsca z angielskiej ekstraklasy walczyli „The Reds” i „The Blues”.